MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, Manşet, SİVEREK SON DAKİKA HABER » Siverek’te Bir Odada 11 Kişilik Ailenin Yaşam Mücadelesi
Siverek’te Bir Odada 11 Kişilik Ailenin Yaşam Mücadelesi
Siverek’te Bir Odada 11 Kişilik Ailenin Yaşam Mücadelesi

Şanlıurfa’nın Siverek İlçesinde yürek burkan görüntüler elimize ulaştı.

Tek bir odada 6’sı kız, 3’ü erkek toplam 9 çocuğuyla yaşam mücadelesi veren Uytun Ailesi, zor günler geçiriyor… Baba Ramazan Uytun’un ayrıca Psikolojik rahatsızlığı bulunuyor. Uytun ailesinin öncelikli talebi evin tadilatı ve eve yeni odaların ilave edilmesi. Yaşanan bu olumsuz manzara çocukları da etkiliyor.
Yürek burkan görüntüler yardım severler tarafından Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi Sislice Kırsal Mahallesi’nde kaydedildi.
Siverek’e yaklaşık 15 KM uzakta bulunan Sislice (bohçık) Kırsal Mahallesi’nde ikamet eden Uytun ailesi tek bir göz odada 6’sı kız, 3’ü erkek toplam 9 çocuğuyla zor şartlar altında yaşıyor.
Yaklaşık 25 metrekare odada anne ve babayla birlikte toplam 11 kişi yatıp kalkıyor.
İzbenin mutfağa çevrildiği, banyonun da olmadığı evde yaşam oldukça zor.
En küçüğü 1,5 yaşında olan çocukların yeterli beslenip, giydirilemediği yaşanan bu zorlu yaşam savaşından da olumsuz etkilendiği gözlemlendi.
Derme çatma tuvaletin de evin 30 metre dışında olduğu görülürken, ne dolabı, ne tezgahı ne de rafı olan mutfakta da çökme tehlikesi var.
Maddiyatsızlık adete Uytun ailesinin belini bükmüş durumda. Çocukların bir kısmı okula giderken bir kısmı ise maddiyatsızlıktan dolayı okula gidemiyor.
Psikolojik rahatsızlığı bulunan Baba Ramazan Uytun’un da bir işte çalışamadığı öğrenildi. Zor ve çetin günler geçiren Uytun ailesinin öncelikli talebi evin tadilatı ve eve yeni odaların ilave edilmesi.

Galeri
📆 26 Aralık 2020 Cumartesi 15:15   ·   💬 0 yorum   👀 1.469 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 15 OCAK 2021 CUMA www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 14 OCAK 2021 PERŞEMBE www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR