MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » güncel, Manşet, SİVEREK HABER, Son Dakika » SİVEREK’TE BÜYÜK ZAFER’İN 100. YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI
SİVEREK’TE BÜYÜK ZAFER’İN 100. YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI
SİVEREK’TE  BÜYÜK ZAFER’İN 100. YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Büyük Zafer’in 100. yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi.

Siverek Şehitliği’nde düzenlenen törende, çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu .Dualar ve Protokol Üyeleri tebrikleri kabul etti.

Topçu Üsteğmen Uğur Fahri Sönmez tarafından günün anlam ve öneminin anlatıldığı konuşmasında 30 ağustos 2022 yılının ulusça kutlandığı haklı gurur ve heyecanını yaşamaktayız.

Aziz Türk milleti Kahraman türk ordusuyla birlikte varlığına ve vatanına kast edenlere karşı 100 yıl önce bugün kahramanlık ve şerefle aldığı kudretiyle yeniden dirilerek top yekün varoluş mücadelesi sonucunda eşine az rastlanır bir zafer kazanmıştır.

Milli Kurtuluş Savaşımızı tarihte eşi-benzeri görülmemiş bir zaferle taçlandıran 30 Ağustos Zafer Bayramının 100 Yıldönümü hepimize hayırlara uğurlara vesile kılınsın, bu topraklarda ay yıldızlı bayrağımız altında özgürce yaşamamızı kanları ve canları pahasına sağlayan başta cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman gazilerimizi ve şehitlerimizi hürmet, minnet ve şükranla anıyorum.dedi.

Siverek Şehitlik töreninde bu memleket için var gücüyle cephelerde savaşmış mücadele olmuş Kahraman şehitlerimize dualar okunduktan sonra

Siverek Şehitlik anıtında düzenlenen 30 ağustos anma törenin ardından Siverek Kaymakamı Aziz Gölbaşı ve beraberindeki protokol üyeleri tebrikleri kabul etti.

Galeri
📆 30 Ağustos 2022 Salı 14:07   ·   💬 0 yorum   👀 373 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 3 Ekim 2022 Pazartesi – www.siverekgazeteleri.com
Siverek Hedef Gazetesi 1 Ekim 2022 Cumartesi –  www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR