MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, Manşet » SİVEREK’TE CAMİLERDE CUMA TEMİZLİĞİ YAPILDI
SİVEREK’TE CAMİLERDE CUMA TEMİZLİĞİ YAPILDI
SİVEREK’TE CAMİLERDE CUMA TEMİZLİĞİ YAPILDI

Siverek Belediyesi ekiplerince Cuma namazıyla ibadete açılacak camiler temizlenmeye ve dezenfekte edilmeye başlandı. Korona virüs tedbirleri kapsamında ibadete kapatılan ve 29 Mayıs’ta Cuma namazıyla yeniden cemaate kavuşacak olan camilerde temizlik ve dezenfekte çalışmalarına başlandı.

 

Açıklanan normalleşme adımları arasında bazı camilerde Cuma namazının kılınmaya başlanacağının duyurulması üzerine Siverek Belediyesi ekipleri harekete geçerek hazırlıklara başladı.

Temizlik İşleri Müdürlüğünce korona virüs tedbirleri kapsamında daha önce ibadete kapatılan ve Cuma namazıyla yeniden cemaate kavuşacak camilerde temizlik ve dezenfekte çalışmalarına başladı.

Caminin iç alanında yapılan çalışma kapsamında halıları temizleyen ekipler, ahşap aksamları ise dezenfekte etti.

Cuma namazının kılınacağı avlu ve çevresinin köpüklü suyla temizlenmesiyle camiler ibadete hazır hale getiriliyor.

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan açıklamada, tedbirin elden bırakılmaması gerektiğine vurgu yapıldı.

Yetkililer tarafından açıklanan kurallara riayet edilmesinin önemine değinilen açıklamada, “Alınan tüm tedbir ve önlemlerin sağlığımıza yönelik olduğunu unutmamalı ve kurallara uymalıyız. Kısa sürede cemaatine kavuşması planlanan camilerimizde ekiplerimizce temizlik çalışmasına başlanmıştır. Cuma namazıyla birlikte camilerimizdeki dezenfekte çalışmaları tamamlanarak ibadete hazır hale getirilecektir.” denildi.

Galeri
📆 27 Mayıs 2020 Çarşamba 12:27   ·   💬 0 yorum   👀 235 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 3 ARALIK 2020 PERŞEMBE www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 2 ARALIK 2020 ÇARŞAMBA www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR