SİVEREK’TE DİYABETLİ ÖĞRENCİLERİN BAKIMLARINI GÜÇLENDİRECEK TOPLANTI DÜZENLENDİ – Siverek Gazeteleri – Siverek Haberleri
MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » güncel, Manşet, SİVEREK HABER » SİVEREK’TE DİYABETLİ ÖĞRENCİLERİN BAKIMLARINI GÜÇLENDİRECEK TOPLANTI DÜZENLENDİ
SİVEREK’TE DİYABETLİ ÖĞRENCİLERİN BAKIMLARINI GÜÇLENDİRECEK TOPLANTI DÜZENLENDİ
SİVEREK’TE DİYABETLİ ÖĞRENCİLERİN BAKIMLARINI GÜÇLENDİRECEK TOPLANTI DÜZENLENDİ

Siverek İlçe İş Sağlığı ve Güvenliği Bürosu tarafından ‘’Okulda Diyabet Eğitim Programı’ kapsamında Milli Eğitime Bağlı resmi ve özel okul müdürleriyle toplantı düzenlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Çocuk Endokrinolojisi ve Diyabet Derneği işbirliğinde ”Okulda Diyabet Eğitim Programı” kapsamında, diyabetli çocukların okuldaki bakımlarını güçlendirmek, öğretmen ve öğrencilere çocuklarda diyabet bulguları hakkında farkındalık oluşturmak amacı ile toplantı yapıldı.

Siverek Mehmetçik İlkokulunda düzenlenen toplantı Siverek İlçe İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi uzmanı Fuat Çoban koordinatörlüğünde yapılan toplantıda, İlçe Halk Sağlığı Müdürlüğünde görevli Diyetisyen Hamza Kurç konuşmacı olarak katıldı. Toplantıda Tip 1 diyabetli öğrencilerin bakımı, desteklenmesi, doğru müdahalelerde bulunmak gibi konular hakkında okul müdürleri bilgilendirildi.

Galeri
📆 26 Ocak 2023 Perşembe 11:57   ·   💬 0 yorum   👀 209 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 23 Mart 2023 Perşembe (www.siverekgazeteleri.com)
Siverek Hedef Gazetesi 22 Mart 2023 Salı (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR