MENÜ ☰
SİVEREK’TE HAYAT NORMALE DÖNÜYOR
SİVEREK’TE HAYAT NORMALE DÖNÜYOR

Siverek’te koronavirüs tedbirleri kapsamında kapatılan canlı hayvan pazarı, alınan tedbirler kapsamında bugün tekrardan açıldı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında kapatılan alanlar, ölüm ve vaka sayılarının düşmesiyle bugün tekrardan açılıyor. Şanlıurfa’nın Siverek İlçesinde de koronavirüs nedeniyle kapatılan canlı hayvan pazarı, bugün itibariyle tekrardan açıldı.

 

Vatandaşların, hayvan alıp sattıkları alanda, aynı zamanda oturup sohbet ettiği ve çay içtiği alan aylar sonra tekrar hizmet vermeye başladı. Alanın açılmasından memnuniyet duyan vatandaşlar, hem maddi anlamda hem de manevi anlamda açılmasının kendileri için iyi olduğuna dikkat çektiler.

Vatandaşların sosyal mesafe kuralına ve maske kuralına uymaları konusunda uyarılar yapılırken aynı zamanda Siverek Belediyesi tarafından maske dağıtımı gerçekleşti.

Kars’tan sonra Türkiye’nin 2. büyük hayvan pazarı olan Siverek canlı hayvan pazarı Urfa’nın da hayvan ihtiyacının %68’ini karşılıyor. Trilyonların döndüğü pazar da 3-5 saatte hayvanlar satılıp, alınıyor.

📆 02 Haziran 2020 Salı 11:20   ·   💬 0 yorum   👀 267 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

21 EYLÜL 2020 (www.siverekgazeteleri.com)
19 EYLÜL 2020 CUMARTESİ (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR