MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Manşet, SİVEREK HABER » Siverek’te İyilik Sensin Platformu Yardımlarını Sürdürüyor
Siverek’te İyilik Sensin Platformu Yardımlarını Sürdürüyor
Siverek’te İyilik Sensin Platformu Yardımlarını Sürdürüyor

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bir grup gönüllü tarafından kurulan ‘’İyilik Sensin’’ Platformu yardım çalışmaları sürdürüyor.

‘Bir İyilikte Sen Yap’ sloganıyla yola çıkan ‘İyilik Sensin Platformu’ hayırseverlerin destekleriyle, ihtiyaç sahibi ailelere yardım ederek gönüllere dokunuyor.

Bir grup gönüllü tarafından yürütülen yardım faaliyetleri kapsamında Siverek merkez, köy ve yakın ilçelerde yardım çalışmalarıyla hayırseverlerden destek platform dernek olma yolunda ilerliyor.

İlçe genelinde yardımlaşmanın imkânlar ölçüsünde yapıldığını aktaran İyilik Sensin Platformu Koordinatörü Mevlüt Bayraktar şunları kaydetti. ‘’Mübarek Ramazan ayına sayılı günler kala her zaman olduğu gibi yine ihtiyaç sahiplerine gıda kolileri dağıtımına hayırseverlerin destekleriyle hızlı bir şekilde başladıklarını söyledi.

-Ramazan ayı için destek bekliyoruz

Bu zor günlerde ihtiyaç sahibi ailelerin gıda malzemesi ve temel malzemeleri almakta zorlandığını belirten Bayraktar şunları kaydetti. ”Bilindiği üzere Ramazan ayına sayılı günler kaldı, bizde platform olarak elimizden geldiğince hayırseverlerin destekleriyle yetim ve öksüz çocukların bulunduğu aileler ile gerçekten çalışamayacak durumda bulunan ve çocuklarıyla yaşam mücadelesi veren insanlardır. Ramazan ayına insanların rahat ve kaygısız girebilmeleri için daha çok desteğe ihtiyacımız var, duyarlı hayırseverlerden bu anlamda destek bekliyoruz’’ diye konuştu.

-Dernek çatısı altında güçleneceğiz

Gönüllü olarak yürütülen yardım çalışmaların kısa süre içerisinde dernek çatısı altında daha çok gönüllere dokunmak için çalışmaların yapıldığını belirten Bayraktar, ‘’Gönüllülerden oluşan yardım Platformu’muzun daha hızlı ve sağlık bir şekilde yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için yine gönüllülerden oluşan üyelerle ‘’Siverek İyilik Sensin İnsani Yardım Derneği‘’ kurarak çalışmalarımızı yürüteceğiz. Bizlerden desteğini esirgemeyen ismini sayamadığım tüm hayırseverlerimize gönülden teşekkür ediyorum’’ ifadelerini kullandı.

Galeri
📆 24 Mart 2022 Perşembe 13:58   ·   💬 0 yorum   👀 369 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK’TE ÖĞRENCİ VELİLİLERİ İMAM HATİP ORTAOKULU İÇİN KAYMAKAM İLE GÖRÜŞTÜ
Siverek Hedef Gazetesi 9 Aralık 2022 Cuma (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR