MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, güncel, Manşet » SİVEREK’TE KADROYA GEÇEN TAŞERON İŞÇİLERE REKOR ZAM
SİVEREK’TE KADROYA GEÇEN TAŞERON İŞÇİLERE REKOR ZAM
SİVEREK’TE KADROYA GEÇEN TAŞERON İŞÇİLERE REKOR ZAM

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile belediyede kadroya geçen işçilere rekor zam yapıldı.

696 Nolu KHK ile 2018 yılında taşerondan Siverek Belediyesi’nde kadroya geçen işçiler, uzun süredir sözleşmenin yenilenmesini bekliyordu.

Uzun süre önce sendikalar arasında yaşanan anlaşmazlık nedeniyle devam eden mahkeme süreci nedeniyle sözleşmenin yapılacağı tarih işçiler arasında merak konusuydu.

Uzun süredir beklenen müjdeli haber Avrupa Birliği (AB) Uyum Komisyonu Başkanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar’ın girişimiyle geldi.

Gülpınar’ın girişiminin ardından Siverek Belediyesi ile işçiler arasında başlayan görüşmelerde işçileri memnun eden zam oranı çıktı.

Milletvekili Kasım Gülpınar’ın tavsiyesiyle işçilere rekor düzeyde zam yapan Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak, görüşmelerde eşit işe eşit ücret konusunda ise hassas davrandı.

Varılan anlaşmanın ardından en düşük işçi maaşı brüt 4.289,49 (net 3.357,73) liraya yükselirken farklı iş kollarında çalışan işçilerde ise en yüksek maaş brüt 7.545,02 (net 5.779,05) lira oldu.

Öncelikle taşeron olarak çalışırken kendilerine kadro müjdesi veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür eden işçi Selen Gelener, yapılan maaş zammı için girişimde bulunan Milletvekili Kasım Gülpınar ve Belediye Başkanı Ayşe Çakmak’a teşekkür etti.

Maaşına yapılan zammın rekor düzeyde olduğunu ifade eden Selen Gelener, “Uzun zamandır sendikalar arasında yaşanan sorun nedeniyle sözleşmemiz askıda bekliyordu. Beklediğimiz sözleşme müjdesinin Milletvekilimiz Kasım Gülpınar’ın girişimiyle gerçekleştiğini öğrendiğimizde çok mutlu olduk. Milletvekilimizin mağduriyetimizi görmesi ve sözleşmenin bir an önce yapılmasını istemesi biz işçiler arasında sevince neden oldu. Ben Hukuk İşleri Müdürlüğünde görevliyim, daha önceki maaşım brüt 3.336,81 (net 2.504,51 TL) lira iken yapılan zammın ardından maaşım brüt 4.370 (net 3.438,23 TL) liraya yükseldi. Bölge belediyeleri arasında en yüksek rakamı öyle sanıyorum ki biz aldık. Emeği geçen Milletvekilimiz Kasım Gülpınar ve Belediye Başkanımız Ayşe Çakmak’a teşekkür ederim.” dedi.

Takım İş Sözleşmesi (TİS) kapsamında belediye iştiraki olan Belet Et ve Et Ürünleri Kesim İşl. İnş. Hiz. San. ve Tic. Ltd. Şti. bünyesinde istihdam edilen personele yönelik ciddi bir maaş zammına imza attıklarını dile getiren Belediye Başkanı Ayşe Çakmak, “Milletvekilimiz Mehmet Kasım Gülpınar’ın da tavsiyesiyle tüm imkanlarımızı kullanarak işçi kardeşlerimizin maaşında kayda değer bir iyileştirme yaptık. Yaptığımız sözleşmede geriye dönük haklarında da herhangi bir kayıp yaşanması söz konusu değil ki o haklarını da bütçemiz el verdikçe belirli periyotlarla hesaplarına aktaracağız.” diye konuştu

Galeri
📆 18 Ocak 2021 Pazartesi 16:45   ·   💬 0 yorum   👀 2.283 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 24 HAZİRAN 2021 PERŞEMBE www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 23 HAZİRAN 2021 ÇARŞABA

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor ŞANLIURFA HABER Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı siverek hedef gazetesi BAŞKAN YILDIZ FATİH ERBAKAN siverek gazete Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! SİVEREKGAZETELERİ Urfa Haber Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu Şuçgad’tan Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu gazete siverek SİVEREKHABER Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. siverek gazetesi Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Viranşehir Belediyesi Osb Yolunu Genişletiyor Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi ŞANLIURFAHABER Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış SİVEREK HABER Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti ŞANLIURFA GAZETESİ siverek Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK siverek gazeteleri Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler