MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, güncel, Manşet » SİVEREK’TE O PROJE BAŞLADI: KIRAATHANELERDE FARKLI DÖNEM
SİVEREK’TE O PROJE BAŞLADI: KIRAATHANELERDE FARKLI DÖNEM
SİVEREK’TE O PROJE BAŞLADI: KIRAATHANELERDE FARKLI DÖNEM

Siverek’i İl Yapma ve Kalkındırma Derneği(SİVİLDER) ilçedeki tüm kıraathanelerde kitap okuma alışkanlığını geliştirmek amacıyla Koçali Aymaz Kütüphanesi projesini başlattı.

Şanlıurfa’nın Siverek İlçesinde bir çok projeye imza atan ve ilçeyi geliştirmek amacıyla mücadele eden Siverek’i İl Yapma ve Kalkındırma Derneği(SİVİLDER) bir ilke daha imza attı.

Siverek’i İl Yapma ve Kalkındırma Derneği(SİVİLDER) Başkan yardımcısı onur işbilen açıklamalarında başlatmış olduğumuz siverekteki kırahathanelerde koçali AYMAZ kitaphanesi için destek veren  bizim yanımızda olan ve bize kırahathanelerinde yer açan tüm halkımıza teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Kıraathanelerde vakit geçirip, gün içinde oturan vatandaşlar için, okuma alışkanlığı geliştirmek ve değişiklik olması amacıyla Koçali Aymaz Kütüphanesi kuruluyor. İlçede projeyi başlatan dernek 2 kıraathanede kütüphane açılışını gerçekleştirdi. Gerçekleşen açılışa, Siverek Belediye Başkan

Yardımcısı Hasan İzol, Şanlıurfa Mali Müşavirler Odası Başkanı Mustafa Karadağ, SİVİLDER Fahri Başkanı Koçali Aymaz, İstanbul Bilim Sanat ve Kültür Derneği Başkanı, ilçede bulunan sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

İki kıraathane için gerçekleşen açılışta kütüphaneye katkı sunmak amacıyla, Başkan Yardımcısı Hasan

İzol, Şanlıurfa Mali Müşavirler Odası Başkanı Mustafa Karadağ ve vatandaşlarda kitap bağışında bulundular.

Açılışta konuşan Siverek Belediye Başkan Yardımcısı Hasan İzol; “Bugün çok kıymetli Başkanımız Koçali Aymaz’ın başlattığı projeye katıldık. Başkanımızın gerçekten tek derdi tek gayesi Siverek, Bizlerde bugün açılışa katıldık, projeyi gerçekleştirenlere teşekkür ediyoruz ve başkanımızı takdir ediyoruz” dedi.

Mali Müşavirler Odası Başkanı Mustafa Karadağ ise; “Açılacağını duyduğumuzda bizlerde Şanlıurfa Müşavirler Odası olarak, üyelerimizle beraber kitap kampanyası başlattık. Topladığımız kitapları Koçali Amcaya teslim edeceğiz. Ayrıca kıraathanelere kütüphane açma fikrini ortaya çıkaran SİVİLDER VE Başkan Koçali Aymaz’a teşekkür ediyorum. Böyle bir projenin örnek teşkil etmesini ve her yerde uygulanmasını temenni ediyorum” dedi.

Sevgili dostlar bizim yıllardan beridir tek amacımız Siverek’i hak ettiği seviye ulaştırmaktır. Bunun için elimizden geldiğince bazı çalışmalar yaptık. Bütün çalışmalarımızda halkın önünde oldu. Bizim amacımız Siverek’in kalkınmış her şehir gibi, çağdaş şehirler arasına girmesidir.

Kütüphanelerimizin tek amacı, kıraathanelere gelen canı sıkılan, farklı birşey yapmak isteyen vatandaşlarımıza kitap okuma alışkanlığı kazandırmak” dedi.

Açılış sonrası katılımcılar, kütüphaneye bağışlanan kitapları inceleyerek, sohbet ettiler.

 

Galeri
📆 19 Kasım 2020 Perşembe 13:37   ·   💬 0 yorum   👀 2.034 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 28 KASIM 2020 CUMARTESİ www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 27 KASIM CUMA 2020 www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR