MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, Manşet, SİVEREK SON DAKİKA HABER » SİVEREK’TE PARASIZLIKTAN DURAN YOL ÇALIŞMASI BAŞLADI
SİVEREK’TE PARASIZLIKTAN DURAN YOL ÇALIŞMASI BAŞLADI
SİVEREK’TE  PARASIZLIKTAN DURAN YOL  ÇALIŞMASI BAŞLADI

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesi ile Adıyaman’ın kahta ilçesini birbirine bağlayan  daha önce tek şerit olarak hizmet veren yol,  Açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın  yaptığı Nissibi köprüsüyle  Turizme ve bölge ekonomisine büyük katkı sağlıyor.

Nisibbi. Köprüsünün hizmete  açılmasıyla  çift  şerit olarak yapılmaya  başlanılan  yaklaşık 60 km yol çalışması yaklaşık  18 ay önce ekonomik nedenlerden dolayı durdurulan  yol yapım çalışması tekrar başladı.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin boğaz köprüsü” olarak nitelendirilen Türkiye’nin en uzun üçüncü asma köprüsü Nissibi, birçok il arasında ulaşımı kolaylaştırırken, turizm ve ekonomiye de katkıda bulunuyor. Adıyaman’ı, Şanlıurfa ve Diyarbakır’a bağlayan Siverek-Kahta karayolunun 1992’de sular altında kalmasının ardından bölge ekonomisi olumsuz etkilendi, kentler arasındaki mesafeler uzadı.

Rahatlayan ulaşımın yanı sıra bölge ekonomisi ve turizmini de canlandıran bu yol güzergahındaki köprü,  doğudan batıya giden otobüs firmaları ile nakliye firmalarının maliyetlerinin düşmesini sağladı. Mardin’deki tarihi alanları ve Adıyaman’daki Nemrut Dağı’nı ziyaret etmek isteyen turistlerin ve İnanç turizmi  güzergahlarından  Menzil’e de gitmek isteyenlerin  yoğun kullandığı yol ve köprü, turizme de ciddi katkı sunuyor.

Köprünün hizmete girmesiyle rahatlayan ulaşım Çift şeritli yolun hizmete girmesiyle tek şeritli yolda meydana gelen trafik   kazalarında da ciddi bir oranda düşüş olacak 

 

Galeri
📆 04 Ağustos 2020 Salı 17:28   ·   💬 0 yorum   👀 1.745 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ –  25 KASIM 2020  ÇARŞAMBA   -(wwwsiverekgazeteleri.com)
SİVEREK HEDEF GAZETESİ – 244 KASIM 2020 – (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR