MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » güncel, Manşet, SİVEREK HABER, Son Dakika » Siverek’te SMA Hastası 2,5 yaşındaki Özgecan Yaşam Mücadelesi Veriyor
Siverek’te SMA Hastası 2,5 yaşındaki Özgecan Yaşam Mücadelesi Veriyor
Siverek’te SMA Hastası 2,5 yaşındaki Özgecan Yaşam Mücadelesi Veriyor

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde stant açan SMA tip 1 Özgecan bebeğin ailesi, duyarlı ve hayırsever vatandaşlardan yardım bekliyor.

Adıyaman’da hayatını kaybeden ablasının ardından dünyaya gelen 2,5 yaşındaki SMA hastası Özgecan Tutuş, yaşam mücadelesi veriyor.

Özgecan bebeğin tek umudu ise ailesinin valilik izniyle başlattığı yardım kampanyası sayesinde 6 aylık olana kadar yurt dışından gelecek olan ilaca kavuşması olarak görülüyor.

Adıyaman’da yaşayan Tutuş ailesinin ilk kızı Aslı Reyyan, SMA tip 1 kas hastası olarak dünyaya geldi. Aslı Reyyan bebek, henüz 1 yaşındayken hastalığa yenilerek hayatını kaybetti.
Aile bir süre sonra yeniden çocuk sahibi olmanın sevincini yaşarken dünyaya gözlerini açan Özgecan bebeğinde SMA tip 1 kas hastası olduğu haberiyle dünyası yıkıldı.

Tutuş ailesi, SMA tip 1 kas hastalığına yakalanan Özgecan bebeğin yaşama tutunabilmesi için ellerinden gelen her şeyi yapıyor ancak 2,5 yaşına gelen bebeğin yaşama tutunması, yurt dışındaki gen tedavisinde kullanılan ve fiyatı yaklaşık 2 milyon dolar olan SMA ilacının alınması ile mümkün olacak.

Tedavisi yüksek olan bu hastalık için aile, valilik onayıyla Özgecan için yardım kampanyası başlattı.
Tüm duyarlı vatandaşlardan destek bekleyen Tutuş ailesi, tedavi için bebeklerinin zamanı dolmadan önce yurtdışında tedavi yaptırmak için mücadele ediyor.

Özgecan bebeğin halası Zübeyde Tutuş ve dedesi Sabri Tutuş, bölgeyi gezerek tedavi masrafının karşılanması için düzenlenen kampanyayı anlatıyor.

Abisi ve yengesinin Özgecan bebekten önceki çocukları Aslı Reyyan’ı da SMA nedeniyle kaybettiklerini dile getiren hala Zübeyde Tutuş, “Tedavi için gerekli olan ücret bizim gücümüzün çok üzerinde. Bütün aile bölgeyi gezerek SMA hakkında bilgi verip hayırseverlerden kampanyaya destek vermelerini rica ediyoruz. Bir bebeğimizi bu hastalık nedeniyle kaybettik ancak Özgecan’ı kaybetmek istemiyoruz. Valilik izni ve onayı ile açılan kampanyaya destek verilmesi halinde Özgecan bebeği yaşatabiliriz. Duyarlı ve hayırsever herkesi Özgecan’a can olmaya davet ediyoruz. 20 lira sağlıklı insanlar için bir şey ifade etmeyebilir ancak Özgecan bebek için önemli bir rakamdır.” dedi.
Dede Sabri Tutuş da kampanya kapsamında Siverek ilçesine geldiklerini belirterek, hayırseverlerden yardım istediklerini ifade etti.
TL IBAN: TR56 0006 7010 0000 0098 1390 34 – ALICI: Serkan Tutuş – BANKA: Yapı Kredi

Galeri
📆 25 Ağustos 2022 Perşembe 13:42   ·   💬 0 yorum   👀 368 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 3 Ekim 2022 Pazartesi – www.siverekgazeteleri.com
Siverek Hedef Gazetesi 1 Ekim 2022 Cumartesi –  www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR