SİVEREK’TE ŞNT YARDIMLARI YANLIŞ YATAN VATANDAŞLAR PARAYI İADE ETTİ – Siverek Gazeteleri – Siverek Haberleri
MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » güncel, Manşet » SİVEREK’TE ŞNT YARDIMLARI YANLIŞ YATAN VATANDAŞLAR PARAYI İADE ETTİ
SİVEREK’TE ŞNT YARDIMLARI YANLIŞ YATAN VATANDAŞLAR PARAYI İADE ETTİ
SİVEREK’TE ŞNT YARDIMLARI YANLIŞ YATAN VATANDAŞLAR PARAYI İADE ETTİ

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde PTT tarafından ödemelerine başlanılan Şartlı Nakit Transferi (ŞNT) yardımları sistem arızası nedeniyle hak sahiplerine yüksek meblağlar yatırıldı, bankamatik ’ten para çekmeye giden duyarlı vatandaşlar yanlışlıkla yatırılan paraları PTT müdürlüğüne teslim etti.

Her ay düzenli olarak Sosyal Politikalar Bakanlığınca eğitim yardımları çerçevesinde çocukların eğitime devam etmesi amacıyla ailelere yapılan Şartlı Nakit Transferi (ŞNT) yardımları sistem arızası nedeniyle yüksek meblağlar yatırıldı.

Sabah erken saatlerde bankamatiklerden yardımları çeken bazı duyarlı vatandaşlar hesaplara yanlışlıkla geçen paraları çekerek PTT müdürlüğündeki yetkililere makbuz karşılığında teslim ettiler.

Sabah erken saatlerde bankamatik’e çocukların yardım parasını çekmeye gittiğini belirten Bahri Bağsever şunları kaydetti. ’’Her ay çocuklarımız için eğitim yardımları adı altında Şartlı Nakit Transferi (ŞNT) ödemeleri yapılıyor, bende sabah parayı çekmeye gittiğimde hesapta 23 milyar 580 TL gibi çok yüksek bir parayla karşılaştım, şaşırdım bir yanlışlık olduğunu fark edip parayı çekerek PTT müdürlüğüne gelip konuyu anlattım, yetkililerde sistem arızası nedeniyle yatırıldığını söylediler. Bu para hakkım olmayan bir para olduğu için vatandaşlık görevimi yerine getirerek parayı teslim edip hakkım olan parayı aldım, bu konuda herkesin duyarlı olması gerekir hakkımız olmayan paraların teslim edilmesini temenni ediyorum’’ dedi.

ATM’den çocukların eğitim yardımını çekmeye gittiğinde hesapta 40 bin 500 TL ile karşılaştığını söyleyen Ramazan Kızılkaya ise şunları kaydetti. ‘’Sabah işe giderken ATM’den parayı çekmeye gittiğimde çocukların öğrenci parası yatırılmıştı, hesapta 40 bin 500 TL. görülüyordu, paraları alıp yetkililere teslim ettim, hakkım olan parayı aldım. Bu para bizim için haram olduğu için kabullenemedim, yanlışlığı fark eden duyarlı vatandaşların paraları teslim etmesi gerekiyor’’ diye konuştu.

Bankamatik’ten para çekerken 15 bin 400 TL parayla karşılaştığını söyleyen Halil İbrahim İstemil ise şunları belirtti. ‘’Sabah ATM’ye uğradığımda çocukların yardımları yatırılmıştı, yatırılan para çok yüksek 15 bin 400 TL para yatırılmıştı, bu kadar yüklü paranın yardım olmadığını fark ederek çekip hakkım olmayan bu parayı yetkililere teslim ettim’’ diye konuştu.

Sosyal Politikalar Bakanlığınca her ay yatırılan ŞNT ödemeleri sistem arızası nedeniyle yanlış yatırıldığı öğrenildi.

Galeri
📆 30 Kasım 2021 Salı 16:40   ·   💬 0 yorum   👀 535 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 2 Şubat 2023 Perşembe (www.siverekgazeteleri.com)
Siverek Hedef Gazetesi 1 Şubat 2023 Çarşamba (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR