MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » güncel, Manşet, SİVEREK HABER » SİVEREK’TE SU SORUNU VE TEMELİNDE YATAN NEDENLER
SİVEREK’TE SU SORUNU VE TEMELİNDE YATAN NEDENLER
SİVEREK’TE SU SORUNU VE TEMELİNDE YATAN NEDENLER

Köylülerin ana gelir kaynağı hayvancılık ve tarımdır.Tarımda girdi fiyatlarının yüksek  olması ve yanlış tarım politikaları sonucu, tarımla uğraşan  köylülerin tarlalarını ekemez hale gelmesine, ayrıca hayvancılıkla uğraşanların da  hayvan yemlerinin aşırı yüksek fiyatlı olması, süt ve peynir satışı için  pazar imkanı bulamamalarını beraberinde getirmektedir.

Öte yandan meraların daralmasıyla

şehre göç zorunlu hale gelmiş. Bunun yanında

şehirdeki sağlık, eğitim, ulaşım, güvenlik imkanlarının ve sosyal yaşantının daha çekici olması sebebiyle, şehirde hamallık yapma pahasına göç yapılmaktadır. Bunun sonucu şehirde çarpık yapılaşma meydana gelmiş, bu da beraberinde su sorununun ortaya çıkmasına sebep olmuştur.

Daha önceki belediye başkanları kalıcı bir çözüm bulmadıkları için

Karacadağ’dan getirilen su ile her yıl ihtiyaç doğrultusunda sondajlarla su kuyularını  ilave ederek su sorunu kısmen de olsa halletmeye çalışıyorlardı.

Başkan AYŞE ÇAKMAK 2021’de verdiği bir beyanda yıl sonunda ya da en geç 2022’nin başında arıtma tesisinden bahsederken “şebekelerimize arıtılmış temiz suyumuzu vereceğiz. Hayırlı ve güzel bir sonuç elde edeceğimizi düşünüyoruz.” ifadelerini kullanmıştı.

Ama hala o proje gerçekleşmedi ve

ne yazık ki bu yaz da su sıkıntısı olacak gibi görünüyor.

Su, hayati bir meseledir.

İhmal edilemez.

Ya bir an önce su arıtma tesisi aktif hale getirilmeli, ya da yaz aylarının da gelmesiyle hangi mahallelerde kaç su kuyusu vurulacaksa şimdiden tespit edilip bir an önce su kuyuları ilave edilmelidir.

Millet isyan etmeden

vatandaşların mağdur olmaması yönünde önlemler alınmalıdır.

Başkandan öncelikli ricamız

bir an önce Fırat Nehri Su Projesini bitirmesi ve

şehrimize temiz içme suyu vermesi için gerekli adımları atmasıdır.

 

📆 25 Nisan 2022 Pazartesi 15:12   ·   💬 0 yorum   👀 404 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 24 mayıs 2022 salı   www.siverekgazeteleri.com
Siverek Hedef Gazetesi – 23 Mayıs 2022 Pazartesi – www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler FATİH ERBAKAN siverek hedef gazetesi BAŞKAN YILDIZ Urfa Haber siverek gazetesi SİVEREK SON DAKİKA Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu Şuçgad’tan ŞANLIURFA GAZETESİ Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi VALİ ERİN Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu ŞANLIURFAHABER Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu SİVEREKGAZETELERİ Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı siverek belediyesi Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı SİVEREKHABER BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı siverek Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! Siverek Kızılay ŞANLIURFA HABER Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu SİVEREK HABER Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti GÜNEYDOĞU GAZETESİ siverek gazeteleri