MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, Manşet, SİVEREK SON DAKİKA HABER » SİVEREK’TE TARIM GÖÇÜ ÖĞRENCİLERİ İÇİN ÖZEL ÇALIŞMA
SİVEREK’TE TARIM GÖÇÜ ÖĞRENCİLERİ İÇİN ÖZEL ÇALIŞMA
SİVEREK’TE TARIM GÖÇÜ ÖĞRENCİLERİ İÇİN ÖZEL ÇALIŞMA

Hakkâri Vali Yardımcılığından Siverek Kaymakamlığına atanan Aziz Gölbaşı, tarım göçü nedeniyle okullarında devamsızlık yapan öğrenciler için özel çalışma başlattı.

Siverek Kaymakamlığı görevine başlar başlamaz, kaymakamlık binası önünde bulunan beton bariyerleri kaldırarak ilçede yaşayan vatandaşların taktirini toplayan Aziz Gölbaşı, mevsimlik tarım işçiliği nedeniyle, okullarında devamsızlık yaşayan öğrenciler için çalışma başlattı.

İlçede bulunan okullarda incelemeler yapan Kaymakam Gölbaşı, okul müdürlerinden özelikle tarım göçü nedeniyle aileleriyle birlikte çalışmaya giden ve devamsızlık yaşayan öğrenciler hakkında bilgi aldı. Gölbaşı tarım işçisi çocukların okullara dönüşünün hızlandırılması ve bu konuda gerekli çalışmaların başlatılması talimatını verdi.

Eğitim ve çocuklarımızın geleceğinin inşası konusunda kaybedecek bir dakikamız bile yok.’

İlçe kaymakamı Aziz Gölbaşı,’ pandemi sürecinde okullarımızdan uzak kalan çocuklarımızın büyük kısmının okula heyecanla geldiklerini yerinde gözlemlediğini, ancak mevsimlik tarım göçünde bulunan ailelerimizin çocuklarının bu heyecandan geri kaldığını tespit ettiklerini belirterek ‘’  Eğitim konusunda ve çocuklarımızın geleceğinin inşası konusunda kaybedecek bir dakikamız bile yok. Ülkemizin geleceğe dair inşası için tüm ülkedeki çocuklar ve gençlerin önemli olduğunun farkındayız. Bu bağlamda okula gelmeyen her çocuğunda bu inşaa sırasında bize dezavantaj oluşturacaktır. Okullarımızın devamsız öğrenciler ile ilgili olarak özel çalışmalar başlatmalarını İlçe Milli eğitim Müdürümüze söyledim ‘’ dedi.

Gölbaş, ‘Bu çocukların okula dönüşlerini hızlandırmak için veliler ile birebir görüşmelerin okullardaki idareci ve öğretmenler kanalı ile başlatılacağını belirterek ‘’ Siverek’imiz gibi 80.000 öğrencisi olan bir ilçenin  tüm çocuklarının sorumluluğu omuzlarımızda olduğu bilinciyle her türlü desteği vererek çocuklarımızın yuvalarına okullarına biran önce kavuşması için her şeyi yapacağız ‘’ diye belirtti.

📆 07 Ekim 2021 Perşembe 11:24   ·   💬 0 yorum   👀 244 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETELERİ 9 ARALIK 2021 (www.siverekgazeteleri.com)
SİVEREK HEDEF GAZETELERİ 8 ARALIK 2021 (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

ŞANLIURFA GAZETESİ SİVEREK HABER Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Şuçgad’tan GAZETECİ - YAZAR ŞÜKRÜ DOLAŞ’IN PROGRAMI İZLENME REKORU KIRDI Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler SİVEREKGAZETELERİ SİVEREK SON DAKİKA ŞANLIURFAHABER BAŞKAN YILDIZ Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti siverek gazeteleri Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Urfa Haber SİVEREKHABER siverek Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu ŞANLIURFA HABER Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! siverek gazetesi siverek belediyesi FATİH ERBAKAN gazete siverek BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret siverek gazete Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti siverek hedef gazetesi