SİVEREK’TE ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ İÇİN YURT YAPILIYOR – Siverek Gazeteleri – Siverek Haberleri
MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Manşet, ŞANLIURFA HABER, SİVEREK HABER, Son Dakika » SİVEREK’TE ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ İÇİN YURT YAPILIYOR
SİVEREK’TE ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ İÇİN YURT YAPILIYOR
SİVEREK’TE ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ İÇİN YURT YAPILIYOR

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde uzun süredir talep edilen ve yapılan çalışmalar sonucu Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar’ın girişimiyle 300 kişilik öğrenci yurdu yapılıyor.

 

Harran Üniversitesi (HRÜ) Uygulamalı Bilimler Fakültesi ve Meslek Yüksekokulunun bulunduğu ilçede eğitim gören öğrencilerin barınma sorunu çözüme kavuştu.

 

Avrupa Birliği (AB) Uyum Komisyonu Başkanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar’ın girişimiyle 300 kişilik yurt yapılıyor.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 220 kız, 80 erkek öğrenci için Siverek Meslek Yüksekokulu bahçesinde atıl durumdaki bina, yurda dönüştürülüyor.

 

Kent genelinde memnuniyetle karşılanan yurt haberi üzerine STK temsilcileri Siverek Meslek Yüksekokulu bahçesinde basın açıklaması yaptı.

 

Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak’ın da katıldığı açıklamada, yurt kazandırılmasının önemi anlatıldı.

 

Yurdun Siverek’te elzem olduğunu aktaran ve çözüme kavuşturulmasının sevincini yaşadıklarını dile getiren Belediye Başkanı Çakmak, “Şehrimizde bir fakülte ve yüksekokul var ancak yurdu olmaması noksanlıktı. Bu konu Avrupa Birliği (AB) Uyum Komisyonu Başkanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekilimiz sayın Mehmet Kasım Gülpınar’a iletildiğinde ilgileneceğini söyledi. Sayın vekilimiz kısa bir süre önce yurdun çözüme kavuşturulduğu bilgisini bizimle paylaştı. Başta sayın vekilimiz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Siverek İl Yapma ve Kalkındırma Derneği (Sivil-Der) fahri başkanı Koçali Aymaz, yurt binasının yapılması için sarf edilen çabaların sonuç verdiğini belirterek, “Bu konuda bizleri yalnız bırakmayan milletvekilimiz sayın Mehmet Kasım Gülpınar, elinden gelen fedakarlığı yaparak yurdu ihale aşamasına getirdi. Değerli milletvekilimize, Gençlik ve Spor Bakanlığına, belediye başkanımıza ve emeği geçen tüm STK’lara yürekten teşekkür ediyorum. Bugün çok mutlu ve sevinçliyiz. Yurt binamızın kısa sürede tamamlanmasıyla yeni eğitim yılına daha güçlü girmiş olacağız.” dedi.

Harran Üniversitesi rektörlüğüne çağrıda bulunan Aymaz, yurt binasının çözüme kavuşmasının ardından Siverek Uygulamalı Bilimler Fakültesi’nde yeni bölümlerin açılmasını beklediklerini söyledi.

 

Siverek Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Mustafa Alpsülün de Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar’a teşekkür ederek yıllardır beklediği yurt binasının çözüme kavuşturulmasının öğrencileri memnun ettiğini söyledi.

 

Siverek Meslek Yüksekokulu Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı öğrencisi Nurcan Görgün, yurdun yapımında emeği geçen başka Milletvekili Gülpınar ve bakanlık yetkililerine teşekkür etti.

 

Basın açıklamasına Belediye Başkanı Ayşe Çakmak, Koçali Aymaz, Sivil-Der yönetim kurulu, STK temsilcileri, Harran Üniversitesi yetkilileri, öğretim görevlileri ile öğrenciler katıldı.

Galeri
📆 12 Mayıs 2022 Perşembe 11:57   ·   💬 0 yorum   👀 1.391 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 2 Şubat 2023 Perşembe (www.siverekgazeteleri.com)
Siverek Hedef Gazetesi 1 Şubat 2023 Çarşamba (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR