MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » güncel, Manşet, SİVEREK HABER » SİVEREK’TE UNUTULAN GELENEK YENİDEN CANLANDIRILIYOR
SİVEREK’TE UNUTULAN GELENEK YENİDEN CANLANDIRILIYOR
SİVEREK’TE UNUTULAN GELENEK YENİDEN CANLANDIRILIYOR

Siverek Belediyesinin öncülüğünde çok sayıda sivil toplum kuruluşunun da katılımıyla unutulan ‘Kormişkan’ yeniden canlandırılıyor.

 

Kormişkan kültürünün yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması amacıyla 14-15 Mayıs tarihleri arasında barış temalı Kormişkan 1. Kültür Festivali düzenleniyor.

Uluslararası bir organizasyona dönüştürülmesi planlanan festivale Japon sanatçılar, Ukrayna müzik topluluğu ve Ukrayna Büyükelçiliğinden katılım beklenirken sonraki yıllarda ülke ve sanatçı sayısının arttırılması hedefleniyor.

2 gün sürecek festivalde sahne alacak sanatçılarla beraber halk oyunları gösterileri, uçurtma şenliği, yüz boyama, balon etkinliği ve yöresel yemek dağıtımı yer alıyor.

14 Mayıs Cumartesi günü saat 10.00’da başlayacak 23.30’a kadar devam edecek etkinliğe katılacak ziyaretçilere 15 Mayıs Pazar günü tarihi yerler gezdirilerek bölgemizin tanıtımına katkı sağlanması hedefleniyor.

📆 11 Mayıs 2022 Çarşamba 13:21   ·   💬 0 yorum   👀 362 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi – 6 Ekim 2022 Perşembe  – www.siverekgazeteleri.com
Siverek Hedef Gazetesi – 5 Ekim 2022 Çarşamba – www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR