MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Manşet, SİVEREK HABER » Siverek’te Yılmaz Güney’i Anma Programı Düzenlenecek
Siverek’te Yılmaz Güney’i Anma Programı Düzenlenecek
Siverek’te Yılmaz Güney’i Anma Programı Düzenlenecek

Kültür, sanat, edebiyat, eğitim, gelenek ve görenekleri yaşatmak amacıyla Siverek ilçesinde kurulan Siverek Kültür, Bilim ve Sanat Derneği bir ilke daha imza atıyor.

Daha önce ilçemizin gelenek ve göreneklerini yaşatmak amacıyla çeşitli etkinlikler, programlar düzenleyen dernek, bu defa da dünyaca tanınan çirkin kral olarak bilinen, Siverekli senarist, yönetmen ve sinema oyuncusu Yılmaz Güney’i anma programı düzenliyor.

  1. geleneksel yazarlar ve şairler günü

Dernek yetkilileri tarafından yapılan açıklama da, 2 gün sürecek programın ilk etabında 31 Mart tarihinde, 2. Geleneksel yazarlar ve şairler günü düzenlenecek. Programda okurlar, Siverekli yazar ve şairlerle tanışma fırsatı bularak, kitapları imzalama fırsatı bulacak.

 

İmza gününe katılacak yazar ve şairler

Tarihi Gümrük Hanınnda yapılacak olan imza gününe Siverekli 16 yazar ve şairin katılacağı belirtilen açıklamada, imza gününe katılacak yazar ve şairlerin, ‘Mehmet Emin Bayraktar, Koçali Aymaz, Hicri İzgören, Necla Siverek, Fatime Zehra Önler, Zivin Kılıç, Zeynep Şenateş, Muammer Torunlu, Muzaffer Kalaba, Sinan Karakaş, Sabri Çepik, Mustafa Özer, Eyyüp Kıran, İsmet Siverekli, Cemal Baraoğlu ve Ali Lale’ oldukları belirtildi.

  1. gün Yılmaz Güneyi Anma ve Kutlama programı

Programın 2. Gününde (01.04) tarihinde saat 13.00’de Siverekli ünlü oyuncu Yılmaz Güneyi Anma ve Kutlama programı düzenlenecek. Programda, önlü oyuncunun hayatı, sinevizyon gösterimleri, Güney’in oynadığı sineme gösterimleri gibi çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Program ile ilgili açıklamada bulunan Siverek Kültür, Bilim ve Sanat Derneği Başkanı Halil Yoğunlu,” İstanbul Siverek Kültür Bilim ve Sanat Derneği  Siverek Gümrük Han’da bulunan şubemiz açıldığı günden bu yana değerli projelere imza attı. 31 Mart tarihinde saat 13:00’de düzenlediğimiz geleneksel II. Yazarlar ve Şairler Günü etkinlikleri kapsamında Gümrük Han’da değerli yazarları ve şairleri ağırlayacağız. 01 Nisan’da ise Siverek’imizin iftiharı Yılmaz Güney’i anma ve kutlama Günü düzenleyeceğiz. Hepimizin heyecanla beklediği  bu önemli etkinlik gününde siz değerli hemşehrilerimizi aramızda görmekten mutlu olacağız. Tüm Sivereklilerin bu programa katılmalarını bekliyoruz” dedi.

 

 

Galeri
📆 24 Mart 2022 Perşembe 12:13   ·   💬 0 yorum   👀 641 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK’TE ÖĞRENCİ VELİLİLERİ İMAM HATİP ORTAOKULU İÇİN KAYMAKAM İLE GÖRÜŞTÜ
Siverek Hedef Gazetesi 9 Aralık 2022 Cuma (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR