MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » güncel, Manşet » Siverek’te Zabıta Ekipleri Esnaflara Maske ve Eldiven Dağıttı
Siverek’te Zabıta Ekipleri Esnaflara Maske ve Eldiven Dağıttı
Siverek’te Zabıta Ekipleri Esnaflara Maske ve Eldiven Dağıttı

Şanlıurfa’nın Siverek İlçe Belediyesi koronavirüs önlemleri kapsamında pazarcı ve fırıncı esnafına maske ile eldiven dağıttı.Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüsün etkilerini azaltmak amacıyla başlatılan çalışmalar kapsamında Zabıta Müdürlüğü ekiplerince esnaflara maske ve eldiven dağıtıldı.

Ekiplerin ilk durağı semt pazarı oldu. Pazarda satış yapan esnaflara maske ve eldiven dağıtan zabıta ekipleri, talep eden bazı vatandaşlara da maska ve eldiven vermeyi ihmal etmedi.

Fırıncıları da unutmayan ekipler, ekmek üretimi yapan esnafı hijyen konusunda uyardıktan sonra maske ve eldiven dağıttı.

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Halkımızın yoğun olarak kullandığı alanların başında gelen semt pazarındaki esnaflarımıza maske ve eldiven dağıtımı yapılmıştır. Zabıta ekiplerimizce yapılan malzeme desteği sırasında önlemler kapsamında belirlenen kurallara uyulması konusunda uyarı yapılmıştır. Pazar esnafının yanı sıra ekmek üretimi yapılan fırınlarda ziyaret edilmiş, maske ve eldiven dağıtılmıştır. Ekiplerimiz fırın esnafı da hijyen konusunun yanı sıra kurallara riayet etmeleri konusunda uyarılmıştır.” denildi.

Pazarda esnaflık yapan Necati Akgeyik, maske ve eldiven dağıtımı için memnun olduklarını belirterek, “Siverek Belediyesine bu hizmeti için teşekkür ederiz.” dedi.

Öte yandan zabıta memurlarının maske ve eldiven taktığı çocuklarda Belediye Başkanı Şeyhmus Aydın’a teşekkür etti.

Uygulamadan memnun kalan fırıncılar, zabıta ekiplerine teşekkür etmeyi ihmal etmedi.

Galeri
📆 27 Mart 2020 Cuma 11:47   ·   💬 0 yorum   👀 607 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 31 EKİM 2020 CUMARTESİ www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 30 EKİM 2020 CUMA www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR