MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » güncel, Manşet, SİVEREK HABER » SİVEREK’TE ZAMLARA VE ARTAN MALİYETLERE İNAT EKMEĞİN FİYATINI DÜŞÜRDÜ
SİVEREK’TE ZAMLARA VE ARTAN MALİYETLERE İNAT EKMEĞİN FİYATINI DÜŞÜRDÜ
SİVEREK’TE ZAMLARA VE ARTAN MALİYETLERE İNAT EKMEĞİN FİYATINI DÜŞÜRDÜ

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bir fırıncı, son günlerde ekmeğe yeni zam tartışmaları sürerken artan maliyetlere inat ekmeğin fiyatında indirime gitti.

Kale Mahallesi’nde bir fırıncı, son zamla birlikte 3,5 liraya satılan ekmeğin 5 liraya yükseltilmesine tepki göstererek ekmeğin fiyatını indirdi.

Tüm fırınlarda 3,5 liraya satılan ekmeğin fiyatını 2,5 liraya düşüren esnaf, ekmek fiyatını değiştirmeyi de düşünmüyor.

Mahalle sakinleri ve çevre esnafı durumdan duydukları memnuniyeti dile getirirken diğer esnafların da örnek almasını istedi.

Herkesin son dönemlerde artan fiyatlardan şikayetçi olduğunu dile getiren esnaf Erkan Yalay, kimsenin vatandaşı düşünmediğini öne sürdü.

Artan maliyet ve zamlara inat ekmek fiyatında indirime gittiğini belirten Yalay, “Ben şu anda devlet destekli un kullanıyorum ki çalışan konusunda da kısıtlamaya giderek ekmeğin fiyatında indirim yaptım. Devlet destekli un fiyatı böyle devam ettiği sürece ben bu fiyatı uygulamaya devam edeceğim. Şu an ekmek fiyatı 3,5 lira ama 5 liraya yükseltilmesi konuşuluyor ben ise 2,5 liradan vermeye devam edeceğim. Bu fiyattan satarken bile yevmiyemiz çıkıyor ki değişen bir şey olmuyor. Diğer meslektaşlarımızın maliyetlerinin yüksek olmasının temel sebebi fazla işçi çalıştırmasından kaynaklanıyor. Tavsiyem çalışan konusunda kısıtlamaya gitmeleridir. Çalışan sayısını azaltarak bunu indirim olarak uygulayabilirler.” dedi.

Esnafa teşekkür eden mahalle sakinlerinden Sinan Özkalender, “Ekmek fiyatının 5 lira olacağı konuşulurken mahallemiz fırıncısının indirimi diğer esnaflara örnek olmalıdır. Bu pahalılıkta ekmeğin fiyatını indiren Erkan beye teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Galeri
📆 24 Mart 2022 Perşembe 12:22   ·   💬 0 yorum   👀 737 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK’TE ÖĞRENCİ VELİLİLERİ İMAM HATİP ORTAOKULU İÇİN KAYMAKAM İLE GÖRÜŞTÜ
Siverek Hedef Gazetesi 9 Aralık 2022 Cuma (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR