MENÜ ☰
SİVEREK’TEN BORÇ ERTELEME TALEBİ
SİVEREK’TEN BORÇ ERTELEME TALEBİ

Dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye’de 1 ölümlü vakanın ortaya çıkmasıyla evlerden çıkmayan vatandaşlar adına Siverek’teki STK’lar borç erteleme talebinde bulundu.

 

Korona virüsünün ortaya çıkmasıyla beraber birçok ülke salgına yakalandı ve kayıplar verdi. Birçok ülkede OHAL ilan edilirken Türkiye’de de dışarı çıkılmaması gerektiği açıklandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın son olarak açıkladığı verilerde 1 kişi virüsten dolayı hayatını kaybederken vaka sayısı ise 98’e yükseldi.

Dışarı çıkılmaması için vatandaşlara duyurulara da bulunan hükümete karşı Siverek Gıda Maddeleri Esnaflar Odası Başkanı ve Siverek Esnaf ve Zanaatkârlar Derneği, genelge ile kapatılan iş yerlerinin olan borçlarının ertelenmesi gerektiğine dikkat çektiler.

‘’ MAĞDURİYETLER GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURULMALI’’

Siverek Esnaf ve Zanaatkârlar Derneği Başkanı Hamza Saklım; ‘’ Dünyayı etkisi altına almış bulunan ve halk arasında; “Korona Virüsü” olarak adlandırılan bulaşıcı hastalıkla mücadeleye yönelik devletimizin almış bulunduğu tedbiri kararlara katılıyor, destekliyor ve teşekkür ediyoruz.

Bu mücadele verilirken, Genelge ile kapatılan işyeri sahiplerinin gerek bankalara, gerekse de diğer devlet kurumlarına olan borçlarının ertelenmesini ve mağduriyetlerinin de göz önünde bulundurulmasını talep ediyoruz’’ ifadelerine yer verdi.

Siverek Gıda Maddeleri Esnaflar Odası Başkanı Abdulvahit Sevdalı ise; ‘’ Dışarıdan ülkemize gelen virüs belasından dolayı, devletimiz yekvücut olarak müdahale de bulundu. Bizlerde devletimizi esnafımızla birlikte destekliyoruz ve devletimizin yanındayız.

Çoğu esnafımızın iş yerleri geçici olsa dahi kapandı, yeter ki önlem alınsın. Fakat bazı sıkıntılar meydana gelecek, esnaflarımızın BAĞ-KUR ödemeleri var, banka borçları var.

Vergi sisteminden devletimiz tarafından mutlaka bir açıklama gelecektir ve önlem alınacaktır. Devletimizden ricamız esnafın durumunu göz önüne alarak, prim, SGK, BAĞ-KUR’larını ertelemesini istiyoruz’’ sözlerine yer verdi.

 

📆 19 Mart 2020 Perşembe 15:02   ·   💬 0 yorum   👀 170 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 27 EKİM 2020 SALI www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 26 EKİM 2020 PAZARTESİ www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR