MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, güncel, Manşet » Siverek’ten Suriye’deki Yetim ve Mazlumlara Yardım Eli
Siverek’ten Suriye’deki Yetim ve Mazlumlara Yardım Eli
Siverek’ten Suriye’deki Yetim ve Mazlumlara Yardım Eli

Mevlüt Bayraktar-Şanlıurfa’nın Siverek ve Viranşehir ilçelerinde faaliyet yürüten yardım kuruluşları Suriye’ye yardım eli uzattı.

Şanlıurfa’nın Siverek ve Viranşehir ilçelerinde faaliyet yürüten yardım kuruluşları Suriye’ye yardım eli uzattı.

Barış pınarı harekâtıyla güvenli bölge olarak ilan edilen Suriye’nin Resulayn ilçesinde zor şarlar altında yaşam mücadelesi veren mazlumlara, Şanlıurfa’dan yardım eli uzatıldı.

Uluslararası yardım faaliyetleri yürüten Hayrat İnsanı yardım derneği Siverek ve Viranşehir temsilcilikleri, yaklaşık 100 öğrenci için temin edilen giysiler Alluk Şarki köyündeki öğrencilere dağıtıldı.

Yaptıkları çalışma ile ilgili açıklamada bulunan Hayrat İnsanı Yardım Derneği Siverek Sorumlusu Fatih Culaz,” Siverek ve Viranşehir temsilcilikleriyle beraber bugün Suriye’nin Resulayn ilçesine geldik. Elhamdülillah ülkemizde topladığımız yardımlarla buraya geldik ve burada mazlum ve mağdur kardeşlerimize bir nebzede olsa yardımda bulunmanın sevincini yaşıyoruz. Rabbimize şükürler olsun bugün 100 çocuğun giysi ihtiyacını giderdik. Tek tek sınıfları gezdik, eksikliklerini his ederek, kardeşlerimizle birlikte olduk. Burası değişik bir atmosfer, insan buraya gelmeden, buraları görmeden bu havayı his edemiyor. Bu savaş mağduru olan, mağdur olan çocukların gerçekten birilerinin ellerinden tutması lazım, bizde elimizden geldiği kadar şuanda Suriye’de 30 temsilciliklerimizle yardım faaliyeti yürütüyoruz. Bu kapsamda dernek olarak ta bugüne kadar 2200’den fazla yardım tırı gönderdik, mazlumların ekmek ihtiyacı için bir fırın kurduk ve faaliyete geçmiş durumda. Dernek olarak Savaş bölgesinde ki birçok yerde insani yardımlara devam ediyoruz” dedi

Viranşehir temsilcisi Mehmet Örnek’te ,” Bölgede savaş başladığı zamandan bu yana mazlum ve mağdur insanlara dernek olarak yardım etmeye çalışıyoruz. Bugün de Viranşehir ve Siverek Temsilcilikleri işbirliğiyle, buraya gelip mağdur olan çocukların kışlık elbiselerini karşıladık. Bize destek olan, kıymetli bağışçılara çok teşekkür ediyorum” diye konuştu

Galeri
📆 02 Mart 2021 Salı 10:37   ·   💬 0 yorum   👀 602 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ – 16 EKİM 2021 CUMARTESİ  (www.siverekgazeteleri.com)
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 15 EKİM 2021 (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı siverek gazete Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu siverek hedef gazetesi FATİH ERBAKAN Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Şuçgad’tan Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu ŞANLIURFA GAZETESİ SİVEREK HABER SİVEREKHABER Urfa Haber Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor GAZETECİ - YAZAR ŞÜKRÜ DOLAŞ’IN PROGRAMI İZLENME REKORU KIRDI Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış ŞANLIURFAHABER Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ siverek gazetesi SİVEREKGAZETELERİ AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor BAŞKAN YILDIZ Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret SİVEREK SON DAKİKA ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu siverek Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı gazete siverek siverek belediyesi Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı siverek gazeteleri ŞANLIURFA HABER Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı.