MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, güncel, Manşet, SİVEREK SON DAKİKA HABER » SİVİL-DER FAHRİ BAŞKANI AYMAZ’DAN ÖĞRENCİ YURDU TALEBİ
SİVİL-DER FAHRİ BAŞKANI AYMAZ’DAN ÖĞRENCİ YURDU TALEBİ
SİVİL-DER FAHRİ BAŞKANI AYMAZ’DAN ÖĞRENCİ YURDU TALEBİ

Siverek’i İl Yapma ve Kalkındırma Derneği fahri başkanı Koçali Aymaz, fakültenin yer aldığı bir ilçede öğrenci yurdunun olmamasını eksiklik olarak değerlendirdi.

 

SİVİL-DER fahri başkanı Koçali Aymaz, 1994 yılında Siverek Meslek Yüksek Okulu, 2016 yılında ise Siverek Sosyal Bilimler Fakültesi’nin kurulduğu hatırlattı.

Buna rağmen ilçede öğrenci yurdunun olmamasını eleştiren Aymaz, “Günümüze kadar öğrenci yurdunun açılmamış olması hepimizi üzmekte ve huzursuz etmektedir. Öğrenci yurdunun olmaması okullarımıza öğrencilerin çoğu talep etmediğinden bu okullarımı kentimize istenen ve arzulanan katkıyı sağlayamamaktadır.” dedi.

 

 

2017 yılında Şanlıurfa Kredi Yurtlar Kurumu yetkililerin Siverek’e geldiğini belirten Aymaz, “Siverek öğrenci yurdu programa girmiş bize arsa gönderin hemen ihalesini yapacağız dediğinden fakültemizin dekan ve dekan yardımcısı, SMYO müdür yardımcısı, SİVİL-DER başkanı ve belediye harita müdürü ile 2 arsa gösterdik. Ancak Şanlıurfa KYK müdürü ne yaptıysa Siverek öğrenci yurdu ile ilgili ihale ve inşaatı yapılmadı ve günümüze kadar bir türlü yurt gerçekleşmedi.” diye konuştu.

Konuyla ilgili STK temsilcilerinin acil toplanması gerektiğini dile getiren Koçali Aymaz, “Sivil toplum platformu ve muhtarlarla acil bir toplantı yapılarak konuyu sayın valimizle ve sayın milletvekilimizle görüşüp Cumhurbaşkanımıza da detaylı bir dilekçe ile müracaat edilmesini teklif ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan AB Uyum Komisyonu Başkanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar’ın ilgili bakanlık ile görüşerek konuyu takip ettiği belirtildi.

Galeri
📆 12 Ağustos 2021 Perşembe 10:48   ·   💬 0 yorum   👀 228 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETELERİ 20 Ocak 2022 Perşembe (www.siverekgazetleri.com)
SİVEREK HEDEF GAZETELERİ 19 OCAK 2022 ÇARŞAMBA (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Şuçgad’tan siverek gazetesi siverek belediyesi Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu siverek gazeteleri Urfa Haber Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış SİVEREK HABER Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü ŞANLIURFA GAZETESİ Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK BAŞKAN YILDIZ Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! siverek siverek hedef gazetesi ŞANLIURFA HABER Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı gazete siverek GAZETECİ - YAZAR ŞÜKRÜ DOLAŞ’IN PROGRAMI İZLENME REKORU KIRDI siverek gazete Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! SİVEREK SON DAKİKA SİVEREKHABER Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. SİVEREKGAZETELERİ Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu FATİH ERBAKAN Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor ŞANLIURFAHABER Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti