SİVİL-DER HEYETİ ANKARA’DA GÜLPINARVE PARTİ YÖNETİCİLERİYLE GÖRÜŞTÜ – Siverek Gazeteleri – Siverek Haberleri
MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » güncel, Manşet, SİVEREK HABER » SİVİL-DER HEYETİ ANKARA’DA GÜLPINARVE PARTİ YÖNETİCİLERİYLE GÖRÜŞTÜ
SİVİL-DER HEYETİ ANKARA’DA GÜLPINARVE PARTİ YÖNETİCİLERİYLE GÖRÜŞTÜ
SİVİL-DER HEYETİ ANKARA’DA GÜLPINARVE PARTİ YÖNETİCİLERİYLE GÖRÜŞTÜ

Siverek ilçesinin elinden alınan il hakkına dikkat çekmek, hükûmetçe çalışmalarının devam ettiği”  yüzüncü yılda yüz ilçe programına Siverek ilçesini bu İl programına dahil etmek, ilçenin elinden alınan il hakkında siyasilerden destek bulmak amacıyla sivil toplum kuruluşu Başkanlarından oluşan heyet Ankara’da temaslarına devem ediyor.

Siverek’i İl Yapma ve Kalkındırma Derneği çatısı altında birleşen aynı zamanda (SİVİL DER) yönetiminde bulunan dernek ve oda başkanlarından oluşan heyet Türkiye Büyük Millet Meclisi ziyaretleri kapsamında Şanlıurfa AK Parti Milletvekili, Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştüler.

SİVİL DER heyeti temasları kapsamında AK Parti genel merkezine giderek AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Eyyüp Kadir İnan ile AK Parti Genel Merkezinde bir araya gelip uzun bir süre görüştüler. SİVİL DER heyeti Cumhurbaşkanına iletilmek üzere Siverek’in neden il yapılması gerektiğini ve Siverek ilçesinin 1926 yılına kadar il olduğunu içeren belgeler bulunan dosyayı AK Parti Gençlik Kolları Başkanına ilettiler.

Temasların oldukça verimli geçtiğini belirten SİVİL DER Başkanı Ayhan Ekinci yapığı açıklamada şunları kaydetti” ilk temasımız Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) genel merkezinde oldu. Ardından Milletvekilimiz Mehmet Kasım Gülpınar’ı makamında ziyaret ettik, kendisi zaten soruna hâkim bir Siverekli, ardından aynı zamanda Siverekli olan AK Parti gençlik kolları Başkanı Eyyüp Kadir İnan ile AK Parti Genel Merkezinde bir araya gelip ilgili belgelerden oluşan dosyayı Cumhurbaşkanımıza iletmesi amacıyla kendilerini teslim ettik. Siverek’i İl talebinde haklı olduğunu duyurmak bu amaçla Ankara’da siyasi ve bürokratik destek bulmak amacıyla çalışmalarımız devem ediyor. Siverek’e döndüğümüzde heyet olarak temaslarımız hakkında bir basın açıklamasını yapacağız” dedi.

Galeri
📆 01 Şubat 2023 Çarşamba 13:23   ·   💬 0 yorum   👀 284 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 23 Mart 2023 Perşembe (www.siverekgazeteleri.com)
Siverek Hedef Gazetesi 22 Mart 2023 Salı (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR