MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Manşet, SİVEREK HABER » SİYER YARIŞMASI SİVEREK’TE YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ
SİYER YARIŞMASI SİVEREK’TE YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ
SİYER YARIŞMASI SİVEREK’TE YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ

 

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından Türkiye genelinde “O’nu oku, O’nu yaşa” temasıyla düzenlenen Siyer Yarışma Siverek’te yoğun katılımla yapıldı.

 

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından Peygamber Efendimiz’in hayatının okunması ve örnek alınması amacıyla geleneksel olarak her sene Siyer Yarışması düzenleniyor.

Bu sene 77 il merkezi, 260 ilçe, toplam 337 merkez ve binlerce noktada gerçekleştirilen Siyer Yarışması’na Siverek’te 5 bin kişi başvuru yaptı.

Siverek merkez 9, kırsal 8 olmak üzere toplam 17 merkezde düzenlenen yarışmada adaylar 4 kategoride yarıştı.

Siyer Yarışması ile ilgili açıklama yapan Peygamber Sevdalıları Siverek Sınav Koordinatörü Mustafa Sımak, “Elhamdülillah sınavımızı yoğun katılımla gerçekleştirdik.  Yarışmayı düzenlemedeki amacımız insanlığın her geçen gün ihtiyaç duyduğu Peygamber sevgisini topluma yerleştirmektir. İnsanlar Peygamber sevgisi ile kenetlenirse o zaman en büyük anlaşmazlıklar bile kolayca çözülür. İnsanlar Peygamber Efendimiz’in hayatını bilmedikçe gerçek manada Peygamberi örnek alamaz. Peygamber Sevdalıları Vakfı olarak bu gibi yarışmalarla öncelikle çocuk, genç ve tüm insanların Peygamber Efendimizi tanımasını amaçlıyoruz. İnşallah insanlar o kutlu nebiyi örnek alarak hem bu dünyada hem de ahirette kazananlardan olur. Sınava giren tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Galeri
📆 14 Şubat 2022 Pazartesi 10:26   ·   💬 0 yorum   👀 213 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 24 mayıs 2022 salı   www.siverekgazeteleri.com
Siverek Hedef Gazetesi – 23 Mayıs 2022 Pazartesi – www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı VALİ ERİN Urfa Haber Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Şuçgad’tan Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu ŞANLIURFA GAZETESİ siverek hedef gazetesi Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı SİVEREK HABER Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu SİVEREKGAZETELERİ Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Siverek Kızılay siverek gazetesi Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış SİVEREK SON DAKİKA Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu siverek belediyesi Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz ŞANLIURFA HABER Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler GÜNEYDOĞU GAZETESİ Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! FATİH ERBAKAN Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret SİVEREKHABER siverek gazeteleri Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK ŞANLIURFAHABER BAŞKAN YILDIZ siverek