MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, Manşet » ŞUSKİ’DEN SİVEREK’TE YAŞANAN SUSUZLUK AÇIKLAMASI
ŞUSKİ’DEN SİVEREK’TE YAŞANAN SUSUZLUK AÇIKLAMASI
ŞUSKİ’DEN SİVEREK’TE YAŞANAN SUSUZLUK AÇIKLAMASI

Her yıl Siverek’te yaşanan su kesintiler vatandaşların tepkisine neden oluyor. Su kuyularında ki suyun yaz aylarında yaşanan elektrik kesintileri sonucu yaşandığına dikkat çekildi

 

İlçede yaşanan su kesintileriyle ilgili; Şanlıurfa Belediyesi Su ve Kanal İşleri Müdürlüğü (ŞUSKİ halkı bilgilendirme amacıyla yazılı bir açıklama yaptı.

 

ŞUSKİ ‘den yapılan yazılı açıklamada şu bilgilere yer verildi” Siverek ilçesinde mevcut 45 adet su kuyumuz bulunmaktadır. Kente içme suyu akışını besleyen bu 45 kuyumuz hali hazırda fazladır. Kuyularımız hepsi elektrikle çalışmaktadır merkezde elektriklerin kesilmesi kuyuların çalışmaması, kentte su ihtiyacı akışını sağlayan, şebeke ve depoların boşalmasına neden oluyor. Vatandaşın su ihtiyacı mağduriyetine neden olmaktadır.

 

Bilindiği gibi 200 Trilyonluk bir yatırımın yapıldığın, Fırat’tan isale hattıyla taşınıp arıtılacak olan bu yatırımı Arpacık(Tılğeni) mevkiinden ki çalışmaların    % 65’lik kısmı bitirilmiş olup, merkezi depolar tamamlanmış. Fırat’tan gelen irsaliye hattını büyük kısmı tamamlanmış olup çalışmaların devam edilmesine çalışılıyor” açıklaması yapıldı.

 

📆 06 Temmuz 2020 Pazartesi 17:09   ·   💬 0 yorum   👀 3.390 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 28 EKİM 2020 ÇARŞAMBA www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 27 EKİM 2020 SALI www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR