TAKORAN VADİSİ DOĞA TUTKUNLARININ MERKEZİ OLDU – Siverek Gazeteleri – Siverek Haberleri
MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » güncel, Manşet » TAKORAN VADİSİ DOĞA TUTKUNLARININ MERKEZİ OLDU
TAKORAN VADİSİ DOĞA TUTKUNLARININ MERKEZİ OLDU
TAKORAN VADİSİ DOĞA TUTKUNLARININ MERKEZİ OLDU

Şanlıurfa – Adıyaman ve Diyarbakır üçgeninde bulunan Türkiye’nin 4. asma ayaklı köprüsü konumunda olan Nissibi köprüsü bölgede ticaret ve turizme büyük katkı sağlarken, bölgeye gelen ziyaretçiler köprünün çevresinde motor keyfi yapıp doğal güzelliklerin tadına varıyorlar.

Nissibi Köprüsü’nün yapımıyla birlikte Siverek Belediyesince yaptırılan Recep Tayyip Erdoğan mesire alanına her gün yüzlerce ziyaretçi gelirken, bazıları motor ve teknelerle bölgeyi gezip piknik yaparak kamp düzenliyor.

Takoran bölgesinde yaşayan vatandaşlar motorla balıkçılığın yanı sıra bölgeye gelenleri Atatürk barajında gezdirmek ve bu işten para kazanmak için yeni tekne ve motorlar alarak düzenledikleri nehir turları ile aile bütçelerine katkı sağlıyorlar.

Takoran vadisinin doğal güzellikleri içerisinde Başkan Erdoğan tarafından yapılan Nissibi köprüsünün güzelliği gün batımıyla birlikte iştihamlı görüntüsü doğaseverleri bölgeye hayran bırakıyor.

Çevre il ve ilçelerden gelen ziyaretçi ve doğa tutkunları bölgede hafta sonları kamp kurarak Sportif olta balıkçılığı, doğa yürüyüşü, Kano, yüzme, tekne turu gibi birçok aktivite gerçekleştiriyor.

Bölgenin tanıtılması ve turizme kazandırılması amacıyla tanıtım programları yapan Fırat Gezginler Kulübü Başkanı Ferit Akçalı konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti.”Bölgenin doğal güzelliklerini, koylarını gelen misafirlere tanıtmak için kulüp olarak bizde bir tekne satın aldık. Bölgede çok sayıda insan turizm ticareti yapmak için tekne satın almış, şu anda elektrikli tekneler bile var, bölgede hem modern balıkçılık hem de bölgeye gelen insanları gezdirmek amacıyla tanıtım programları düzenliyoruz, bunlar güzel gelişmeler ama bölgenin tamamen doğal turizmin hizmetine girmesi için Kültür ve Turizm Bakanlığı nezdinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Siverek Belediyesininde bölgede uygulayacağı projeleri daha kısa sürede uygulaması doğal güzelliklerinin yanı sıra batık kiliseler ve birçok tarihi güzellikleri de ortaya çıkaracaktır’’dedi.

Galeri
📆 13 Ekim 2020 Salı 13:04   ·   💬 0 yorum   👀 1.589 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 28 Ocak 2023 Cumartesi (www.siverekgazeteleri.com)
Siverek Hedef Gazetesi 27 Ocak 2023 Cuma (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR