MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, güncel, Manşet » TAKORAN VADİSİ DOĞA TUTKUNLARININ MERKEZİ OLDU
TAKORAN VADİSİ DOĞA TUTKUNLARININ MERKEZİ OLDU
TAKORAN VADİSİ DOĞA TUTKUNLARININ MERKEZİ OLDU

Şanlıurfa – Adıyaman ve Diyarbakır üçgeninde bulunan Türkiye’nin 4. asma ayaklı köprüsü konumunda olan Nissibi köprüsü bölgede ticaret ve turizme büyük katkı sağlarken, bölgeye gelen ziyaretçiler köprünün çevresinde motor keyfi yapıp doğal güzelliklerin tadına varıyorlar.

Nissibi Köprüsü’nün yapımıyla birlikte Siverek Belediyesince yaptırılan Recep Tayyip Erdoğan mesire alanına her gün yüzlerce ziyaretçi gelirken, bazıları motor ve teknelerle bölgeyi gezip piknik yaparak kamp düzenliyor.

Takoran bölgesinde yaşayan vatandaşlar motorla balıkçılığın yanı sıra bölgeye gelenleri Atatürk barajında gezdirmek ve bu işten para kazanmak için yeni tekne ve motorlar alarak düzenledikleri nehir turları ile aile bütçelerine katkı sağlıyorlar.

Takoran vadisinin doğal güzellikleri içerisinde Başkan Erdoğan tarafından yapılan Nissibi köprüsünün güzelliği gün batımıyla birlikte iştihamlı görüntüsü doğaseverleri bölgeye hayran bırakıyor.

Çevre il ve ilçelerden gelen ziyaretçi ve doğa tutkunları bölgede hafta sonları kamp kurarak Sportif olta balıkçılığı, doğa yürüyüşü, Kano, yüzme, tekne turu gibi birçok aktivite gerçekleştiriyor.

Bölgenin tanıtılması ve turizme kazandırılması amacıyla tanıtım programları yapan Fırat Gezginler Kulübü Başkanı Ferit Akçalı konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti.”Bölgenin doğal güzelliklerini, koylarını gelen misafirlere tanıtmak için kulüp olarak bizde bir tekne satın aldık. Bölgede çok sayıda insan turizm ticareti yapmak için tekne satın almış, şu anda elektrikli tekneler bile var, bölgede hem modern balıkçılık hem de bölgeye gelen insanları gezdirmek amacıyla tanıtım programları düzenliyoruz, bunlar güzel gelişmeler ama bölgenin tamamen doğal turizmin hizmetine girmesi için Kültür ve Turizm Bakanlığı nezdinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Siverek Belediyesininde bölgede uygulayacağı projeleri daha kısa sürede uygulaması doğal güzelliklerinin yanı sıra batık kiliseler ve birçok tarihi güzellikleri de ortaya çıkaracaktır’’dedi.

Galeri
📆 13 Ekim 2020 Salı 13:04   ·   💬 0 yorum   👀 994 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 22 NİSAN 2021 PERŞEMBE www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 21 NİSAN 2021 ÇARŞAMBA www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

SİVEREK HABER Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Urfa Haber siverek hedef gazetesi Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. siverek FATİH ERBAKAN siverek gazete Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ SİVEREKHABER Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti ŞANLIURFA GAZETESİ Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Viranşehir Belediyesi Osb Yolunu Genişletiyor Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi gazete siverek Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü siverek gazeteleri Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış ŞANLIURFAHABER BAŞKAN YILDIZ Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu siverek gazetesi ŞANLIURFA HABER Şuçgad’tan SİVEREKGAZETELERİ ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK