MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, Manşet » Temizlik Çalışmaları Titizlik İçerisinde Yürütülüyor
Temizlik Çalışmaları Titizlik İçerisinde Yürütülüyor
Temizlik Çalışmaları Titizlik İçerisinde Yürütülüyor

Siverek Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünce ilçe genelinde yapılan genel temizlik çalışmalarına düzenli olarak devam ediliyor.

 

Haftanın her günü düzenli olarak yürütülen ve ekiplerce 24 saat esasına dayalı sürdürülen çalışmalar kapsamında 55 temizlik aracının yanı sıra aktif olarak 260 personel görev yapıyor.

Her gün 2 vardiya şeklinde çalışan temizlik ekipleri, gece saatlerinde de mesai yapmaya devam ediyor.

Gelen ihbarlar doğrultusunda iş makineleriyle moloz yığınlarını belirlenen alanlara taşıyarak şehir temizliğine büyük önem veren Siverek Belediyesi, 11 süpürge aracıyla düzenli olarak cadde ve sokakları temizliyor.

21 merkez mahallenin tamamında görevli personelce çöp konteynırlarındaki çöpler düzenli olarak toplanırken dar sokaklardaki çöpler ise ‘Çöp Taksi’ler tarafından alınıyor.

Günün ilk ışıklarıyla süpürge araçlarının yanı sıra vatandaşlarımızın talebi üzerine mesai mefhumu gözetmeyen temizlik işleri personelimizin özverisiyle oluşturulan 3 ayrı ekiple de cadde ve sokaklarda temizlik yapılıyor.

Rutin sürdürülen temizlik çalışmalarıyla birlikte ibadethane temizliğine de önem veren Siverek Belediyesi, vatandaşların huzurlu bir ortamda ibadetlerini yapabilmesi amacıyla camilerde de temizlik yapmayı ihmal etmiyor.

Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin disiplinli çalışmaları ise vatandaşların taktirini topluyor.

Temizlik çalışmalarını titizlikle takip ettiklerini dile getiren Belediye Başkan Yardımcısı Cumali Karavar, “Temizlik konusu doğrudan halk sağlığını da ilgilendiren bir konu olması sebebiyle çok hassas davranıyoruz.

Genel ve rutin temizlik çalışmalarımızın yanı sıra vatandaşlarımızdan gelen her temizlik talebine anında cevap veriyoruz.

Herhangi bir alanda ‘anlık’ olarak biriken çöpleri, sanki hiç temizlik yapılmıyormuş gibi algı yaratmak isteyen bazı kesimlerin art niyetli olduğunu ifade etmek gerekiyor ki vatandaşlarımızın da buna itibar etmediğini görüyoruz.” dedi.

Temizliğin bir şehrin aynası olduğu bilinciyle çalıştıklarını anlatan Karavar, “Şehrin temizliği o şehirde yaşayan insanların aynası gibidir.

Çünkü insanların temizlik konusunda bilinçli olduğu bir kent, temiz olur. Şehrin çöplük içinde olduğunu iddia etmek belediyeden ziyade şehirde yaşayanları karalamaktır.

Öte yandan esnaflarımızın yoğun olduğu bölgelerdeki çöpler ise yaya temizlik ekiplerimiz tarafından toplanıyor.” diye konuştu.

Ekiplerin özveriyle çalıştığını vatandaş ziyaretleri sırasında duyduklarını belirten Cumali Karavar, fedakârlıkları nedeniyle çalışma arkadaşlarına teşekkür etti.Haber Mehmet Fatih SERGİ

Galeri
📆 05 Temmuz 2019 Cuma 16:41   ·   💬 0 yorum   👀 292 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 18 OCAK 2021 PAZARTESİ www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 15 OCAK 2021 CUMA www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR