MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, Manşet » TKDK TARIMSAL ÜRETİMİN SÜREKLİLİĞİ İÇİN DESTEK VERMEYE DEVAM EDİYOR
TKDK TARIMSAL ÜRETİMİN SÜREKLİLİĞİ İÇİN DESTEK VERMEYE DEVAM EDİYOR
TKDK TARIMSAL ÜRETİMİN SÜREKLİLİĞİ İÇİN DESTEK VERMEYE DEVAM EDİYOR

Bugüne kadar Şanlıurfa’da yüzlerce yatırımın hayata geçirilmesini sağlayan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, bu zor zamanlarda da tarımsal üretimin devamı için projelere destek vermeye devam ediyor.

 

TKDK’yı temsilen yatırımcılar ile hibe sözleşmeleri imzalayan İl Koordinatörü Dr. Sadık YETİM, bu zor zamanlarda tarımsal üretimde devamlılığın sağlanması için çalışmaya devam ettiklerini söyledi.

 

Dr. YETİM; 6.çağrıda arıcılık, bitkisel üretim ve seracılıkta 40 milyon TL tutarında 67 proje aldıklarını ve destek tutarının ise 22 milyon TL olacağını ifade ederek 15’sı arıcılık ile 16’sı bitkisel üretim/seracılık yatırımı olmak üzere 31 projenin onaylandığını belirtti.

 

Proje incelemelerinin devam ettiğini ve daha önceki yatırımlarının ise hiçbir aksama olmadan gerçekleştirildiğini ifade eden Dr. Yetim, bu zor günleri birlikte aşacaklarını söyledi, yatırımcılara başarılar diledi.

 

📆 16 Nisan 2020 Perşembe 15:43   ·   💬 0 yorum   👀 163 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 21 EKİM 2020 ÇARŞAMBA www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 20 EKİM SALI 2020 www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR