MENÜ ☰
TKDK’dan Halfeti’ye Tarihi Destek
TKDK’dan Halfeti’ye Tarihi Destek

Kırsal kalkınmanın yerel kırsal topluluklar aracılığıyla gerçekleştirilmesi için yeni bir model olan LEADER yaklaşımı, Halfeti Yerel Eylem Grubuna (YEG) ait projenin imzalanması ile Hilvan’dan sonra Halfeti’de de hayata geçti.

 

Dr. YETİM; TKDK’nın, Tarım ve Orman Bakanlığı öncülüğünde, Avrupa Birliği’nde başarıyla uygulanan LEADER yaklaşımının ülkemizde de uygulanması için yaklaşık 11 yıldır uzman ekiplerle yürüttüğü yoğun bir çalışmanın ardından programı ülkemizde de hayata geçirdiğini söyledi. Dr. YETİM; Halfeti YEG ile imzalanan hibe sözleşmesiyle, Halfeti ekonomisinin, tarımının ve turizminin geliştirilmesi ile Saklı Cennet Halfeti’nin dünyaya tanıtılması için 3,5 yıl boyunca Halfeti YEG’e tamamı hibe olmak üzere yaklaşık 2,5 milyon TL hibe aktarılacağını ifade etti.

 

YEG adına hibe sözleşmesi imzalayan Halit KÖROĞLU; kalkınmada LEADER yaklaşımının ülkemiz için yeni bir model olduğunu, gerek Halfeti’de YEG kurulması gerekse proje süresince kendilerine her türlü idari ve teknik desteği sağlayan Dr. YETİM ve personeline teşekkür etti.

 

Dr. YETİM; YEG’lerin kurulmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek, istihdama önemli bir katkı sağlayacak olan projenin Halfeti’ye hayırlı olmasını diledi.

Galeri
📆 28 Temmuz 2020 Salı 14:40   ·   💬 0 yorum   👀 2.231 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 28 EKİM 2020 ÇARŞAMBA www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 27 EKİM 2020 SALI www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR