MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, Manşet » TRİLYONLARIN DÖNDÜĞÜ PAZARA KORONA ENGELİ
TRİLYONLARIN DÖNDÜĞÜ PAZARA KORONA ENGELİ
TRİLYONLARIN DÖNDÜĞÜ PAZARA KORONA ENGELİ

Koronavirüs sonrası Şanlıurfa’da alınan kararlar kapsamında Siverek İlçesinde bulunan hayvan pazarının kapatılmasıyla beraber meydan bomboş kaldı.

 

Birçok ülkeyi etkisi altına alarak salgın haline gelen koronavirüs, gün geçtikçe Türkiye’de de etkisini arttırıyor. Ülke genelinde önlem alınması kapsamında kafelerin, kıraathanelerin, gece kulüplerinin vs. kapatılmasıyla beraber her yer sessizliğe büründü.

Şanlıurfa’da da toplu alanların kapatılması sonrası her gün adım atacak yer olmayan yerler şimdiler de sessizliğe gömüldü. Siverek İlçesinde alınan kararla beraber hayvan pazarının kapatılması ise birçok kişinin işini kırdı.

Canlı Hayvan Pazarı olarak bilinen ve günde yüzlerce hayvanın satılıp-alındığı alanda bir tek kuşlar kaldı.

Aynı meydanda yer alan kıraathanelerin kapatılmasıyla birlikte, hayvan pazarına gelen vatandaşların oturacak yerleri de kalmadı.

Kapatılmadan önce binlerce kişinin gelip hayvan pazarlığı yaptığı meydanı bugüne kadar kimse boş görmedi.

Hayvan pazarının olduğu bölgede her gün trilyonların döndüğünü dile getiren Siverek halkı şuan o halden eser yok dediler.

Vatandaşlar; ‘’ burası açık havaydı ve bir zarar geleceğini düşünmüyoruz. Viranşehir, Diyarbakır hayvan pazarları açık olmasına rağmen neden burası kapalı.

Koronavirüsten dolayı hayvan pazarını kapattılar. Trilyonlarla para dönüyordu ve birçok alışveriş yapılıyordu ama hastalıktan dolayı kimse kalmadı. ’’ ifadelerine yer verdiler.

Galeri
📆 19 Mart 2020 Perşembe 15:18   ·   💬 0 yorum   👀 172 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 24 EKİM 2020 CUMARTESİ www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 23 EKİM 2020 CUMA www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR