MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, güncel, Manşet » TÜGVA İLE UID ARASINDA GÖNÜL KÖPRÜSÜ
TÜGVA İLE UID ARASINDA GÖNÜL KÖPRÜSÜ
TÜGVA İLE UID ARASINDA GÖNÜL KÖPRÜSÜ

Şanlıurfa Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) ile Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) arasında ‘Gönül Köprüsü’ projesi kapsamında Şanlıurfa ve ilçelerinde gönül köprüsü kuruldu.

‘Gönül Köprüsü’ projesi kapsamında yaklaşık 15 bin gence TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu ve UID Genel Başkanı Köksal Kuş’un Bayram Tebrik kartları çocuklara ulaştırıldı.
Avrupa’da 26 ülke 36 Bölge ve 376 şubeyle beraber ‘Gönül Köprüsü’ projesi başlattıklarını söyleyen UID Genel Merkez MKYK Üyesi Proje Koordinatörü Adem Taflan şunları kaydetti. “Avrupa’nın en güçlü Sivil toplum kuruluşlarından biri olan Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) teşkilatımız Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) ile Kardeşlik projemiz kapsamında 33 Bölgemizi 33 İlimizle kardeş yaptık. Bu kardeşliğimizi önümüzdeki zaman diliminde 81 ilimize yaymak istiyoruz, ilerleyen süreçte TÜGVA ve UID teşkilatları olarak daha güzel projelerde buluşacağız. Bu vesilesiyle bizlere bu gönül projesinde köprü vazifesi gören TÜGVA’ya şükranlarımızı iletiyorum.” Dedi.

 

Avrupa’da yaşayan Türklerin bulundukları ülkelerde siyasal, sosyal ve kültürel faaliyetler gerçekleştirdiği çok güçlü bir sivil toplum kuruluşu olan Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) ile Gönül Köprüsü Programı kapsamında kardeş şehirler belirlediklerini söyleyen Şanlıurfa Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İl Temsilcisi Ömer Yeşilkaya şunları kaydetti. ”Gönül Köprüsü Programı kapsamında Şanlıurfa olarak kardeş şehrimiz Hessen bölgesi oldu. Bayram öncesinde bizler de Şanlıurfa’da tüm ilçelerinde yaklaşık 700 genç kardeşimize iki genel başkanımızın bayram mesajlarını ileterek gençlerimizin bayramlarını tebrik ettik, hedefimiz Türkiye geneli 15 bin gence ulaşmaktır. Yaptığımız ziyaretlerde Gönül Köprüsü Programı hakkında bilgi veriyoruz. Yasaklar dolayısıyla evlerde gençlerin kapılarına kadar giderek genel başkanlarımızın bayram mesajlarını iletmemiz onları çok mutlu ediyor. Gençleri ziyaretimiz Ramazan Bayramı’nın son gününe kadar devam edecek.” dedi.
Hessen Bölge Başkanı Erkan ARSLAN ise yaptığı açıklamada: “Bizler Türkiye’den uzakta vatan aşkıyla yanan kişiler olarak memleketimize fayda sağlamak istiyoruz. UID-TÜGVA Gönül Köprüsü Programı da tam olarak buna hizmet edecek. Hessen bölgesi ve Şanlıurfa ilimiz arasında kurduğumuz gönül köprüsü ile kardeş şehrimiz Şanlıurfa’da yaşayan kardeşlerimize elimizden geldiğince destek olacağız. Sosyal, kültürel, sportif ve öğrenci değişim projeleri ile aynı zamanda Mardin’deki kardeşlerimizin kişisel gelişimlerine katkı sağlayacağız ve onların birbirlerini daha iyi tanımasına yardımcı olacağız. Şanlıurfa’da ki kardeşlerimiz bilsinler ki Hessende onları düşünen Avrupalı kardeşleri var.” Dedi.

 

Galeri
📆 17 Mayıs 2021 Pazartesi 13:11   ·   💬 0 yorum   👀 197 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 12 HAZİRAN 2021 CUMARTESİ www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 11 HAZİRAN 2021 CUMA www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu Viranşehir Belediyesi Osb Yolunu Genişletiyor Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! ŞANLIURFAHABER Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ ŞANLIURFA GAZETESİ Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! siverek gazeteleri Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti Şuçgad’tan Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı BAŞKAN YILDIZ siverek hedef gazetesi Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu siverek gazetesi ŞANLIURFA HABER Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor siverek gazete SİVEREKHABER SİVEREK HABER Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Urfa Haber FATİH ERBAKAN Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu gazete siverek Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı siverek SİVEREKGAZETELERİ Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı