MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, güncel, Manşet » TÜM TÜRKİYE TEK SES TEK NEFES İSTİKLAL MARŞIMIZI OKUDU
TÜM TÜRKİYE TEK SES TEK NEFES İSTİKLAL MARŞIMIZI OKUDU
TÜM TÜRKİYE TEK SES TEK NEFES İSTİKLAL MARŞIMIZI OKUDU

81 ilde tüm okullarda Bayrağımız göndere çekilerek, İstiklal Marşımız tek ses, tek nefes okundu.

Salgın hastalık şartları nedeniyle çeşitli kısıtlamaların yaşandığı günümüzde tüm ülkede olduğu gibi ilimizde de okullarımızda, evlerin balkonlarında ve pencerelerinde tek ses tek nefes olarak bağımsızlığımızın simgesi İstiklal Marşımız okunarak, Ay Yıldızlı Bayrağımız göndere çekildi.

İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer, Haliliye Zübeyde Hanım Anaokulu’nda yapılan törene, Haliliye İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Vural, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Demir, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Ferhat Emre ve Tuncay Kayapınar, okul idarecileri ve öğretmenler ile birlikte katılarak İstiklal Marşımızın kabulünün 100. yılında okul bahçesinde tek ses ve tek nefes olarak İstiklal Marşımızı okudular.

Tören sonrası bir açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer ” Birlik, beraberlik ve dayanışmaya ihtiyacımız olan bu salgın hastalık günlerinde maalesef ki birçok kısıtlamaları yaşamaktayız. Bağımsızlığımızın sembolü olan İstiklal Marşımızın okullarımızda öğrencilerimiz tarafından hep bir ağızdan, heyecanla okunduğu günlerin özlemini yaşamaktayız. Bugün burada ve ülkemizde tüm okullarımızda insanlarımız evlerinde balkonlarından, pencerelerinden İstiklal Marşımızı hep birlikte okuyarak yaşanan bu sıkıntılı süreçte birlik ve beraberliğin en güzel örneğini sergilediler. Bu vesile ile ilimizde ve ülkemizde tüm okullarımızda Bayrak töreninin yapıldığı, öğrencilerimizin okullarının bahçesinde İstiklal Marşımızı okuduğu, eğitimlerin yüz yüze verildiği sağlıklı günler diliyorum.”

Galeri
📆 11 Ocak 2021 Pazartesi 16:28   ·   💬 0 yorum   👀 2.672 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 28 OCAK 2021 PERŞEMBE www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 27 OCAK 2021 ÇARŞAMBA www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR