MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, Manşet » TÜRKİYE DİYANET VAKFI SİVEREK ŞUBESİ’DEN İYİLİK HAREKETİ DEVAM EDİYOR
TÜRKİYE DİYANET VAKFI SİVEREK ŞUBESİ’DEN İYİLİK HAREKETİ DEVAM EDİYOR
TÜRKİYE DİYANET VAKFI SİVEREK ŞUBESİ’DEN İYİLİK HAREKETİ DEVAM EDİYOR

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde yıllardır insanı yardım hizmeti bulunan, ilçe halkı tarafından, iyiliğin ve merhamettin kapısı olarak kabul edilen.Türkiye Diyanet Vakfı üyeleri Siverek Şubesi mübarek ramazan ayında ihtiyaç sahiplerinin kapısını çalarak selam ve dua ile yardımlarını ulaştırmaya devam ediyor.

Türkiye Diyanet Vakfı Siverek Şubesi Başkanı Mahmut Yıldızbaş,” Diyanet Vakıf geleneği, İslam medeniyetinin insanlığa bir hediyesidir. Ecdadımız, bu kutsal emanete sahip çıkarak, vakıflar vasıtasıyla dinimize ve milletimize büyük hizmetler yapmıştır. Türkiye Diyanet Vakfı 13 Mart 1975 yılından beri din hizmetlerinin daha geniş kitlelere ulaştırılması ve dini hizmetlerde görev alacak neslin yetiştirilmesi gayesiyle ülkemizde 1.003 şubesi ve dünyanın 149 ülkesinde, eğitimden kültüre, sosyal ve Hayri hizmetlerden dini hizmetleri destekleme ve uluslararası yardım faaliyetlerine kadar geniş bir alanda  çalışmalar yapan büyük bir sivil toplum hareketi haline geldi.

Bir iyilik hareketi olan Türkiye Diyanet Vakfı, şubelerinin, hayırsever vatandaşların destekleri ve gönüllü üyelerin hizmetleri ile “Yolun İyilik Olsun” temasıyla gönüller arasında iyilik köprüsü olmaktadır; olmaya devam etmektedir”

Başkan Mahmut Yıldızbaş, sözlerinin devamında  hazırlayıp yaptıkları projeler hakkında şu açıklamalarda bulundu “Yıl boyunca yaptıkları hayrı çalışmalar yanında, özellikle, yardımlaşma, dayanışma ve bereket ayı olan Ramazan ayında da ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanında olmaktayız ve onların ihtiyaçlarını şubemizin imkânları dâhilinde, gıda paketi, yardım kartları, giyim eşyası gibi ihtiyaçlar karşılamaya çalışmaktayız.

Sosyal duyarlılık anlayışı kapsamında, Türkiye Diyanet Vakfı Siverek Şubemiz uzun soluklu olacak sosyal yardımlaşma içerikli iki büyük projeye imza attı. Bu projelerimizin ilki, “Yetim Bir Kardeşine Sen de Yardım Elini Uzatmak İster misin” temalı yetim çocuklara yöneliktir. Bu çalışmamızda, yetim ve ihtiyaç sahibi olan çocukların tespit edip periyodik aralıklarla ve düzenli bir şekilde onlara yardım etmeyi hedeflemekteyiz. İkinci projemiz, “Senin de İhtiyaç Sahibi Kardeş Ailen Olsun İster misin” temalı ihtiyaç sahibi ailelere yöneliktir. Bu çalışmamızda ise dini açıdan yetimlik vasfını kaybetmiş fakat ihtiyaç sahibi çocukların bulunduğu aileleri tespit edip periyodik aralıklarla ve düzenli bir şekilde onlara yardım etmeyi amaçlamaktayız. Bu itibarla, hayırsever vatandaşlarımız, eski müftülük binası altında bulunan TDV Siverek Şubemize başvurup desteklerini verebilir veya projeler hakkında geniş bilgi alabilirler.” Açıklamasında bulundu.

Galeri
📆 12 Mayıs 2020 Salı 17:58   ·   💬 0 yorum   👀 425 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 28 KASIM 2020 CUMARTESİ www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 27 KASIM CUMA 2020 www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR