MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, Manşet » TÜRKİYE GENELİNDE BİNLERCE ESERİ SATILAN SİVEREKLİ YAZAR GÜNEY UTKUN İLE YENİ ROMANI ŞAİRE AYRILIK’I” KONUŞMAK İÇİN KÜLTÜR KIRTASİYEDE BİR ARAYA GELDİK.
TÜRKİYE GENELİNDE BİNLERCE ESERİ SATILAN SİVEREKLİ YAZAR GÜNEY UTKUN İLE YENİ ROMANI ŞAİRE AYRILIK’I” KONUŞMAK İÇİN KÜLTÜR KIRTASİYEDE BİR ARAYA GELDİK.
TÜRKİYE GENELİNDE BİNLERCE ESERİ SATILAN  SİVEREKLİ YAZAR GÜNEY UTKUN İLE YENİ ROMANI  ŞAİRE AYRILIK’I” KONUŞMAK İÇİN KÜLTÜR  KIRTASİYEDE BİR ARAYA GELDİK.

Romanları binleri satıp Türkiye ‘ de romanları en çok satanlar arasında olan Siverekli yazar Güney Utkun ikinci romanı olan ‘Şaire Ayrılık’ romanı, sadece aşk romanı olmanın ötesinde bir dönemi sorgulayıp işkencelere, ayrılıklara rağmen hayata tutanları hikayesini anlatan romanı raflardaki yerini aldı.

 

Yazar Güney Utku yeni romanı hakkında şunları kaydetti”  ‘Şaire Ayrılık’ romanı; aşkı, siyaseti, ihaneti ve çeşitli entrikaları psikolojik bir düzlemde ele alan, askeri darbelerle örselenmiş Türkiye’nin kadim yazgısına eleştirel bir dille vurgu yapan, memleket sorunlarını ve kirli oyunları gerçek hayattan alınmış karakterle analizden; evrensel bir dille yazılmış, aşk, umut, intihar ve gözyaşı kokan müstesna bir eser.Yaklaşık bir buçuk yıl boyunca büyük emek vererek yazdığım, kimi zaman güldüğüm kimi zaman ağladığım; okuyan herkesin kendinden bir parça bulabileceği bu eserde gerçek aşkı, ihaneti ve memleket sorunlarını dile getirmeye çalıştım.Gece uyurken başını yastığa rahat koymayan, toplumun dertleriyle dertlenen, sorunlara kalemiyle çözüm arayan bir yazar olarak yeni romanımda halkımızın yorgun sesine kulak vermeye çalıştım.Maalesef şuan dünya genelinde siyasi, politik, toplumsal ve ekonomik anlamda büyük oyunlar oynanmakta.

Müslümanların ve gelişmekte olan ülkelerin hedef tahtasına konulduğu yeni emperyalist vizyonda; din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmadan kardeşçe yaşamanın, sorunlarımıza eleştirel bir bakış açısı değil de çözüm odaklı yaklaşmanın; birlik, beraberlik ve toplum bilincinin önemini kısaca vurgulamak istedim.

Gerçek şudur ki bu topraklarda bizler yıllarca kardeşçe yaşadık. Ekmeğimizi, ülkümüzü, sevincimizi paylaştık.

Çanakkale’de Sakarya’da da Uhut muhaberesinde de bizler vardık ve olmaya devam edeceğiz. Şaire Ayrılık romanı Türkiye’nin gerçeğidir. Birliğin, beraberliğin, bütün olmanın simgesidir. Sen, ben, o diye ötekileştirmeden Kardeşçe yaşamının önemi vurgulayan bir halk türküsüdür.

Bu eserimizin gençlerimize çok şey katacağına inanıyorum. Gerçek aşkı, şiiri ve sadakati fazlasıyla satırlarda soluyacaklardır. Tüm Türkiye’ye hayırlı olması dileğiyle” dedi

Galeri
📆 24 Nisan 2019 Çarşamba 14:41   ·   💬 0 yorum   👀 735 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 28 KASIM 2020 CUMARTESİ www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 27 KASIM CUMA 2020 www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR