MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, Manşet » TÜRKİYE GENELİNDE BİNLERCE ESERİ SATILAN SİVEREKLİ YAZAR GÜNEY UTKUN İLE YENİ ROMANI ŞAİRE AYRILIK’I” KONUŞMAK İÇİN KÜLTÜR KIRTASİYEDE BİR ARAYA GELDİK.
TÜRKİYE GENELİNDE BİNLERCE ESERİ SATILAN SİVEREKLİ YAZAR GÜNEY UTKUN İLE YENİ ROMANI ŞAİRE AYRILIK’I” KONUŞMAK İÇİN KÜLTÜR KIRTASİYEDE BİR ARAYA GELDİK.
TÜRKİYE GENELİNDE BİNLERCE ESERİ SATILAN  SİVEREKLİ YAZAR GÜNEY UTKUN İLE YENİ ROMANI  ŞAİRE AYRILIK’I” KONUŞMAK İÇİN KÜLTÜR  KIRTASİYEDE BİR ARAYA GELDİK.

Romanları binleri satıp Türkiye ‘ de romanları en çok satanlar arasında olan Siverekli yazar Güney Utkun ikinci romanı olan ‘Şaire Ayrılık’ romanı, sadece aşk romanı olmanın ötesinde bir dönemi sorgulayıp işkencelere, ayrılıklara rağmen hayata tutanları hikayesini anlatan romanı raflardaki yerini aldı.

 

Yazar Güney Utku yeni romanı hakkında şunları kaydetti”  ‘Şaire Ayrılık’ romanı; aşkı, siyaseti, ihaneti ve çeşitli entrikaları psikolojik bir düzlemde ele alan, askeri darbelerle örselenmiş Türkiye’nin kadim yazgısına eleştirel bir dille vurgu yapan, memleket sorunlarını ve kirli oyunları gerçek hayattan alınmış karakterle analizden; evrensel bir dille yazılmış, aşk, umut, intihar ve gözyaşı kokan müstesna bir eser.Yaklaşık bir buçuk yıl boyunca büyük emek vererek yazdığım, kimi zaman güldüğüm kimi zaman ağladığım; okuyan herkesin kendinden bir parça bulabileceği bu eserde gerçek aşkı, ihaneti ve memleket sorunlarını dile getirmeye çalıştım.Gece uyurken başını yastığa rahat koymayan, toplumun dertleriyle dertlenen, sorunlara kalemiyle çözüm arayan bir yazar olarak yeni romanımda halkımızın yorgun sesine kulak vermeye çalıştım.Maalesef şuan dünya genelinde siyasi, politik, toplumsal ve ekonomik anlamda büyük oyunlar oynanmakta.

Müslümanların ve gelişmekte olan ülkelerin hedef tahtasına konulduğu yeni emperyalist vizyonda; din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmadan kardeşçe yaşamanın, sorunlarımıza eleştirel bir bakış açısı değil de çözüm odaklı yaklaşmanın; birlik, beraberlik ve toplum bilincinin önemini kısaca vurgulamak istedim.

Gerçek şudur ki bu topraklarda bizler yıllarca kardeşçe yaşadık. Ekmeğimizi, ülkümüzü, sevincimizi paylaştık.

Çanakkale’de Sakarya’da da Uhut muhaberesinde de bizler vardık ve olmaya devam edeceğiz. Şaire Ayrılık romanı Türkiye’nin gerçeğidir. Birliğin, beraberliğin, bütün olmanın simgesidir. Sen, ben, o diye ötekileştirmeden Kardeşçe yaşamının önemi vurgulayan bir halk türküsüdür.

Bu eserimizin gençlerimize çok şey katacağına inanıyorum. Gerçek aşkı, şiiri ve sadakati fazlasıyla satırlarda soluyacaklardır. Tüm Türkiye’ye hayırlı olması dileğiyle” dedi

Galeri
📆 24 Nisan 2019 Çarşamba 14:41   ·   💬 0 yorum   👀 844 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 16 NİSAN 2021 CUMA www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 15 NİSAN 2021 PERŞEMBE www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Viranşehir Belediyesi Osb Yolunu Genişletiyor Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış ŞANLIURFAHABER gazete siverek Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı ŞANLIURFA HABER BAŞKAN YILDIZ Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Şuçgad’tan FATİH ERBAKAN Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor SİVEREKHABER siverek Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! siverek gazeteleri Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Urfa Haber siverek gazete Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı SİVEREKGAZETELERİ Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor siverek hedef gazetesi siverek gazetesi ŞANLIURFA GAZETESİ SİVEREK HABER