TÜYSÜZ: KADER DEYİP GEÇMEYELİM – Siverek Gazeteleri – Siverek Haberleri
MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Manşet, Siyaset » TÜYSÜZ: KADER DEYİP GEÇMEYELİM
TÜYSÜZ: KADER DEYİP GEÇMEYELİM
TÜYSÜZ: KADER DEYİP GEÇMEYELİM

DEVA Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Av. Ahmet Tüysüz, trafik kazasında hayatını kaybeden mevsimlik tarım işçileri için “Elbet üzüleceğiz, yas da tutalım ama kader deyip geçmeyelim” dedi.

Şanlıurfa’dan Konya’ya giden mevsimlik tarım işçilerini taşıyan minibüsün TIR ile çarpışması sonucu 7 işçi hayatını kaybetti, 11 kişi de yaralandı. Hayatını kaybeden tarım işçileri, düzenlenen tören ile Şanlıurfa’da toprağa verildi.

“KADER DEYİP GEÇMEYELİM”

Mevsimlik tarım işçilerinin ölümü birçok kesim tarafından tepki ile karşılandı. DEVA Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Ahmet Tüysüz, işçilerin ölümüyle ilgili yaptığı açıklamada “Elbet üzüleceğiz, yas da tutalım ama kader deyip geçmeyelim” yorumunda bulundu. “Eleştirmek çözüm önermemek en kolay iş” diyen Tüysüz, “Politikalar geliştirelim, insan yaşamına değer verelim, bireysel, toplumsal ve kurumsal sorumlulukları da unutmayalım. Denetim görevimizi de yerine getirelim” şeklinde konuşarak şunları söyledi:

“GÖÇÜN NEDENLERİ İRDELENMELİ”

“Göçün nedenleri irdelenmeli. STK’ların saha çalışmaları ile önce rapora sonra 24.03.2010 tarihli 27531 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan, “Mevsimlik Gezici Tarım İşçilerinin Çalışma ve Sosyal Hayatlarının İyileştirilmesi” konulu 2010/6 sayılı Başbakanlık Genelgeye de dikkatleri çekelim. Genelgenin hiç işletilmemesi veya eksik işletilmesi ve uygulanmasının denetlenmemesi idarenin hizmet kusurunu doğurur. Üzülelim yas da tutalım gidenleri geri getiremeyiz ama canla ödenmiş en ağır bedellerin hiç olmazsa bazı şeyleri değiştirmeye de vesile olması lazım. Genelgenin hiç işletilmemesi veya eksik işletilmesi ve uygulanmasının denetlenmemesi idarenin hizmet kusurunu doğurur. Üzülelim yas da tutalım gidenleri geri getiremeyiz ama canla ödenmiş en ağır bedellerin hiç olmazsa bazı şeyleri değiştirmeye de vesile olması lazım.”

📆 27 Haziran 2020 Cumartesi 19:04   ·   💬 0 yorum   👀 1.863 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 29 Mart 2023 Çarşamba (www.siverekgazeteleri.com)
Siverek Hedef Gazetesi 28 Mart 2023 SALI (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR