MENÜ ☰
Urfa’da bir bilen aranıyor
Urfa’da bir bilen aranıyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün belediye hizmet binasıyla ilgili açıklamaları kafa karıştırdı. Beyazgül hizmet binası için daha önce ‘kaçak yapı’ sonrasında ise ‘kaçak değil ama yeşil’ alan demişti. Şimdi ise ‘meydan’ ifadesini kullanmaya başladı.

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün belediye hizmet binasıyla ilgili açıklamaları kafa karıştırmaya devam ediyor.

Beyazgül, hizmet binası için daha önce ‘kaçak yapı’ sonrasında ise ‘kaçak değil ama yeşil’ alan demişti. Şimdi ise ‘meydan’ ifadesini kullanmaya başladı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye binasının yeri ile ilgili soru işaretleri giderek artıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, hizmet binasının taşınacağını açıklamasının ardından mevcut hizmet binasıyla ilgili ifadeleri kafa karışıklığına yol açtı.

KAÇAK YAPI, YEŞİL ALAN, MEYDAN…

TOKİ ile yapılan anlaşma sonucu Büyükşehir Belediyesi hizmet binasının, eski hal pazarının yerine iş merkezi olarak kurulan ve satılamayan binaya taşınacağı açıklanmıştı.

Başkan Beyazgül, mevcut hizmet binasını yıkmak istediklerini, yerine yeşil alan yapmayı düşündüklerini söylemişti. Ancak Beyazgül, makamının da bulunduğu mevcut hizmet binasının yeri ile ilgili sık sık ifade değiştirmeye devam ediyor. Daha önce katıldığı bir televizyon programında mevcut hizmet binasının park alanına yapılan ‘kaçak yapı’ olduğunu ifade etmişti. Aynı programın ilerleyen dakikalarında ‘kaçak değil ama yeşil alan’ diye ifadesini değiştirmişti. Beyazgül, dün akşam katıldığı 3 yerel televizyonun ortak canlı yayınında ise söz konusu alan için ‘meydan’ ifadesini kullandı. Beyazgül’ün ifade değişikliği soru işaretlerine neden oldu.

KILIÇ ‘HİZMET BİNASI’ DEMİŞTİ

Büyükşehir Belediyesinde daha önce Başkan Vekilliği yapmış olan Avukat Nihat Kılıç, mevcut hizmet binasının ne kaçak yapı ne de yeşil alan olmadığını söylemişti. Kılıç, “Orası 1989’daki İller Bankasının İmar Planından bu yana hizmet binasıdır” demişti.

İMAR PLANI DA ‘BELEDİYE SARAYI’ DİYOR

Öte yandan imar planında da hizmet binasının yeri ‘belediye sarayı’ olarak görünüyor.

 

📆 09 Nisan 2020 Perşembe 14:51   ·   💬 0 yorum   👀 217 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 31 EKİM 2020 CUMARTESİ www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 30 EKİM 2020 CUMA www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR