ŞANLIURFA’DA TOPLU ORGANİZASYONLARA ENGEL ! – Siverek Gazeteleri – Siverek Haberleri
MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » güncel, Manşet » ŞANLIURFA’DA TOPLU ORGANİZASYONLARA ENGEL !
ŞANLIURFA’DA TOPLU ORGANİZASYONLARA ENGEL !
ŞANLIURFA’DA TOPLU ORGANİZASYONLARA ENGEL !

Şanlıurfa’da vaka artışına neden olanlar arasında bulunan düğünlerde gerçekleştirilen denetimler ile vatandaşlara uyarılarda bulunulurken bu uyarılara uymayanlara ise idari para cezası uygulandı.

Çin’de ortaya çıkan ve tüm Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgının Türkiye’de görülmesi ile birlikte ülke genelinde birçok tedbir ve karar alınırken alınan bu tedbirler ile salgına karşı daha etkili bir mücadele verilmesi hedeflenmişti.

Koronavirüs salgının ilk çıktığı günden bu yana mücadelesini başarılı bir şekilde devam ettiren Türkiye’de, son zamanlarda bazı nedenlerden dolayı artan Vaka sayıları ile birlikte İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliğine genelge gönderildi. İl Valiliklerine gönderilen genelge ile birlikte ”Düğün, nişan, kına gecesi, sünnet düğünü gibi etkinliklere yönelik yapılacak denetimlerde, gerek katılımcı olarak bulunan vatandaşların gerekse organizasyonu düzenleyen (salon düğünü şeklinde ise işletmecilerin, köy/sokak düğünü şeklinde ise düğün sahibi olarak taahhütname verenlerin) tarafların yükümlülüklerine uyup uymadıkları detaylı şekilde kontrol edilecek” şeklinde yapılan açıklama ile denetimlerin 81 ilde aralıksız bir şekilde devam edileceği belirtilmişti.

Açıklanan bu karar sonrası Şanlıurfa’da vaka artışına en çok neden olanlardan biri düğünlerde İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge ile denetimler gerçekleştirildi. Şanlıurfa Valiliği koordinesinde gerçekleştirilen denetimler ile birlikte düğünlerin gerçekleştirileceği alanlara düğün gözlemcisi görevlendirilmiştir.

Düğünlerde sosyal mesafe ve maske takma kurallarına yönelik vatandaşları uyarması ile görevlendirilen gözlemciler, gerçekleştirdikleri denetimler ile kurallara uyulması yönünde uyarılarda bulunurken, yapılan uyarılara rağmen kural ihlali yapan kişilere ise idari para cezası uyguladı. Sıkı bir şekilde denetimlerine devam etmekte olan ekipler 48 saatte 125 düğün alanında denetimler gerçekleştirerek vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Gerçekleştirilen denetimler ile salgına karşı mücadele edilmesi yönünde uyarılar yapılırken bu mücadele yolunda kurallara uymayanlara ise idari para cezası uyguladı.

 

Galeri
📆 17 Ağustos 2020 Pazartesi 16:05   ·   💬 0 yorum   👀 1.461 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 29 Mart 2023 Çarşamba (www.siverekgazeteleri.com)
Siverek Hedef Gazetesi 28 Mart 2023 SALI (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR