MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » güncel, Manşet, SİVEREK SON DAKİKA HABER » ŞANLIURFA’DA TOPLU ORGANİZASYONLARA ENGEL !
ŞANLIURFA’DA TOPLU ORGANİZASYONLARA ENGEL !
ŞANLIURFA’DA TOPLU ORGANİZASYONLARA ENGEL !

Şanlıurfa’da vaka artışına neden olanlar arasında bulunan düğünlerde gerçekleştirilen denetimler ile vatandaşlara uyarılarda bulunulurken bu uyarılara uymayanlara ise idari para cezası uygulandı.

Çin’de ortaya çıkan ve tüm Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgının Türkiye’de görülmesi ile birlikte ülke genelinde birçok tedbir ve karar alınırken alınan bu tedbirler ile salgına karşı daha etkili bir mücadele verilmesi hedeflenmişti.

Koronavirüs salgının ilk çıktığı günden bu yana mücadelesini başarılı bir şekilde devam ettiren Türkiye’de, son zamanlarda bazı nedenlerden dolayı artan Vaka sayıları ile birlikte İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliğine genelge gönderildi. İl Valiliklerine gönderilen genelge ile birlikte ”Düğün, nişan, kına gecesi, sünnet düğünü gibi etkinliklere yönelik yapılacak denetimlerde, gerek katılımcı olarak bulunan vatandaşların gerekse organizasyonu düzenleyen (salon düğünü şeklinde ise işletmecilerin, köy/sokak düğünü şeklinde ise düğün sahibi olarak taahhütname verenlerin) tarafların yükümlülüklerine uyup uymadıkları detaylı şekilde kontrol edilecek” şeklinde yapılan açıklama ile denetimlerin 81 ilde aralıksız bir şekilde devam edileceği belirtilmişti.

Açıklanan bu karar sonrası Şanlıurfa’da vaka artışına en çok neden olanlardan biri düğünlerde İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge ile denetimler gerçekleştirildi. Şanlıurfa Valiliği koordinesinde gerçekleştirilen denetimler ile birlikte düğünlerin gerçekleştirileceği alanlara düğün gözlemcisi görevlendirilmiştir.

Düğünlerde sosyal mesafe ve maske takma kurallarına yönelik vatandaşları uyarması ile görevlendirilen gözlemciler, gerçekleştirdikleri denetimler ile kurallara uyulması yönünde uyarılarda bulunurken, yapılan uyarılara rağmen kural ihlali yapan kişilere ise idari para cezası uyguladı. Sıkı bir şekilde denetimlerine devam etmekte olan ekipler 48 saatte 125 düğün alanında denetimler gerçekleştirerek vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Gerçekleştirilen denetimler ile salgına karşı mücadele edilmesi yönünde uyarılar yapılırken bu mücadele yolunda kurallara uymayanlara ise idari para cezası uyguladı.

 

Galeri
📆 17 Ağustos 2020 Pazartesi 16:05   ·   💬 0 yorum   👀 1.184 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 24 HAZİRAN 2021 PERŞEMBE www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 23 HAZİRAN 2021 ÇARŞABA

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

SİVEREKHABER Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti SİVEREK HABER Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor gazete siverek siverek hedef gazetesi Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu siverek ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu BAŞKAN YILDIZ Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Urfa Haber ŞANLIURFAHABER Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu FATİH ERBAKAN siverek gazeteleri Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. siverek gazetesi Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Şuçgad’tan ŞANLIURFA GAZETESİ SİVEREKGAZETELERİ Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! ŞANLIURFA HABER Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Viranşehir Belediyesi Osb Yolunu Genişletiyor siverek gazete Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var!