MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, güncel, Manşet » URFA’NIN O İLÇESİNDE 75 YIL SONRA BİR İLK
URFA’NIN O İLÇESİNDE 75 YIL SONRA BİR İLK
URFA’NIN O İLÇESİNDE 75 YIL SONRA BİR İLK

Siverek İlçesinin Karacadağ Bölgesinde 1945 yılından bu yana ilk defa CHP bir meclis üyesi çıkardı.

Şanlıurfa’nın Siverek İlçesinde Nasan Ailesine mensup ailelerin yaşadığı Karacadağ Bölgesinde 75 yıl sonra bir ilk yaşandı. Genellikle AK Parti ve HDP’den siyasetçilerin çıktığı bölgeden 1945 yılından bu yana ilk defa bir CHP’li meclis üyesi çıktı.

Bölgenin en genç meclis üyelerinden olan Olkan Kırtay, geçtiğimiz seçimlerde partisinin oy almasıyla tek meclis üyesi olarak görev aldı. Seçildiği bölgede 45 yıl sonra görev almanın ve hizmet vermenin mutluluğunu yaşayan Kırtay;

“Bildiğiniz üzere Güneydoğu Anadolu Bölgesi, özellikle de Siverek, feodal yapının hüküm sürdüğü bölgeler olarak hatırlanmakta. Feodal düzende ise tüm bireylerin fikirleri değil baştaki şahısların fikirleri ön plana çıkmakta idi. Bu düzen şuan yok. Yeni nesil, diğerlerinin fikirlerinden ziyade kendi fikirleri doğrultusunda kararlar vermeye başladı. Yani bir grubun ya da bir aşiretin fikirlerinden, kararlarından çok bireylerin fikirleri ön plana çıkmaya başladı. CHP olarak bölgede oy oranımızın artmış olması, aslında bu sistemin yıkılışını özetlemektedir. Ayrıca değişen ve dönüşen bir dünyada yaşıyoruz. Gelişen teknoloji ile birlikte bilgi hızlıca yayılım gösterebilmekte. Gençler kolaylıkla doğru bilgiye ulaşabilmekte. Bunun sonuncunda ise kendi fikirleri ile diğer fikirleri karşılaştırabilmekte ve doğru sonuca ulaşabilmektedir. Bu durum ise yeni fikirlerin yeni görüşlerin ortaya çıkmasına zemin hazırlamakta. Tüm bunlardan dolayı da farklı fikirlerin ya da farklı seçmen profilinin ortaya çıkışına şahitlik etmekteyiz. Bizim burada olmamız aslında bunun sonucu” ifadelerine yer verdi.

Genç meclis üyesi İlçesinde çiftçilerin yaşadığı sorunları, kültürel mirasa sahip çıkma gibi konularda çalışmalar yapacaklarını ve aynı zaman da kırsal yaşanan alt yapı, yol gibi sorunları da ele alacaklarını kaydetti.

 

 

Galeri
📆 18 Kasım 2020 Çarşamba 16:38   ·   💬 0 yorum   👀 2.284 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 4 ARALIK 2020 CUMA www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 3 ARALIK 2020 PERŞEMBE www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR