MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, güncel, Manşet » URFA’NIN O İLÇESİNDE 75 YIL SONRA BİR İLK
URFA’NIN O İLÇESİNDE 75 YIL SONRA BİR İLK
URFA’NIN O İLÇESİNDE 75 YIL SONRA BİR İLK

Siverek İlçesinin Karacadağ Bölgesinde 1945 yılından bu yana ilk defa CHP bir meclis üyesi çıkardı.

Şanlıurfa’nın Siverek İlçesinde Nasan Ailesine mensup ailelerin yaşadığı Karacadağ Bölgesinde 75 yıl sonra bir ilk yaşandı. Genellikle AK Parti ve HDP’den siyasetçilerin çıktığı bölgeden 1945 yılından bu yana ilk defa bir CHP’li meclis üyesi çıktı.

Bölgenin en genç meclis üyelerinden olan Olkan Kırtay, geçtiğimiz seçimlerde partisinin oy almasıyla tek meclis üyesi olarak görev aldı. Seçildiği bölgede 45 yıl sonra görev almanın ve hizmet vermenin mutluluğunu yaşayan Kırtay;

“Bildiğiniz üzere Güneydoğu Anadolu Bölgesi, özellikle de Siverek, feodal yapının hüküm sürdüğü bölgeler olarak hatırlanmakta. Feodal düzende ise tüm bireylerin fikirleri değil baştaki şahısların fikirleri ön plana çıkmakta idi. Bu düzen şuan yok. Yeni nesil, diğerlerinin fikirlerinden ziyade kendi fikirleri doğrultusunda kararlar vermeye başladı. Yani bir grubun ya da bir aşiretin fikirlerinden, kararlarından çok bireylerin fikirleri ön plana çıkmaya başladı. CHP olarak bölgede oy oranımızın artmış olması, aslında bu sistemin yıkılışını özetlemektedir. Ayrıca değişen ve dönüşen bir dünyada yaşıyoruz. Gelişen teknoloji ile birlikte bilgi hızlıca yayılım gösterebilmekte. Gençler kolaylıkla doğru bilgiye ulaşabilmekte. Bunun sonuncunda ise kendi fikirleri ile diğer fikirleri karşılaştırabilmekte ve doğru sonuca ulaşabilmektedir. Bu durum ise yeni fikirlerin yeni görüşlerin ortaya çıkmasına zemin hazırlamakta. Tüm bunlardan dolayı da farklı fikirlerin ya da farklı seçmen profilinin ortaya çıkışına şahitlik etmekteyiz. Bizim burada olmamız aslında bunun sonucu” ifadelerine yer verdi.

Genç meclis üyesi İlçesinde çiftçilerin yaşadığı sorunları, kültürel mirasa sahip çıkma gibi konularda çalışmalar yapacaklarını ve aynı zaman da kırsal yaşanan alt yapı, yol gibi sorunları da ele alacaklarını kaydetti.

 

 

Galeri
📆 18 Kasım 2020 Çarşamba 16:38   ·   💬 0 yorum   👀 2.339 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 5 MART 2021 CUMA www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 4 MART 2021 PERŞEMBE www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

SİVEREKGAZETELERİ SİVEREK HABER siverek gazete Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor siverek gazetesi Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! siverek hedef gazetesi Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! ŞANLIURFA GAZETESİ Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Viranşehir Belediyesi Osb Yolunu Genişletiyor Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Siverekli İşçileri Taşıyan Minibüs Kaza Yaptı: 11 Yaralı Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! ŞANLIURFAHABER Fatih Erbakan: Milli Uzay Çalışmalarını Destekliyoruz Ancak Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi BAŞKAN YILDIZ Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor SİVEREKHABER Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ siverek gazeteleri Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu gazete siverek Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı ŞANLIURFA HABER Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Şuçgad’tan Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu siverek Ak Parti Siverek Kadın Kollarından Kaymakam Ongu'ya Ziyaret Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış