UZUN ZAMANDIR BEKLENEN O OKUL SİVEREK’TE AÇILDI – Siverek Gazeteleri – Siverek Haberleri
MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » güncel, Manşet, Siverek Hedef Gazetesi » UZUN ZAMANDIR BEKLENEN O OKUL SİVEREK’TE AÇILDI
UZUN ZAMANDIR BEKLENEN O OKUL SİVEREK’TE AÇILDI
UZUN ZAMANDIR BEKLENEN O OKUL SİVEREK’TE AÇILDI

AİLLELER MİLLETVEKİLİ MEHMET KASIM GÜLPINAR’A TEŞEKKÜR ETTİ.

SİVİL-DER Onursal başkanı Koçali Aymaz’ın Siverek’te açılması için uzun bir süre uğraşının verdiği Siverek işitme engellilere okulu, Şanlıurfa Milletvekili Avrupa Uyum Komisyonu Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar’ın çabaları sonucu okul ilçede ki işitme engelli çocuklar için eğitime ve öğretime başladı.

Bilindiği gibi ilçede işitme engelli çocuklar için bir okul olmadığı için vatandaşlara çocuklarının Eğitimi için Gaziantep ve Diyarbakır’da ki işitme engellilere okuluna göndermek zorunda kalıyorlardı. Bu durum aileler için birçok maddi ve manevi sıkıntılara neden oluyordu.

İlçede faaliyete gösteren Siverek’i İl yapma ve Kalkındırma Derneği (SİVİL-DER ) öncülüğünde işitme engelliler okulu açılsın diye, Onursal Başkan Koçali Aymaz öncülüğünde oturma eylemi dahil birçok eylem yapılıp, Cumhurbaşkanlığına dilekçe ve mektuplar yazılmıştı.

İlçe milli eğitim müdürlüğünden alınan bilgilere göre ilçenin selimpınar mahallesi TOKİ evleri civarında açılan 8 derslikli işitme engelliler okulunun eğitime başlamasından dolayı. Sivil Der Başkanı Ayhan Ekinci Emeği geçenler için sosyal medya hesaplarından bir teşekkür mesajı yayınladı.

Dernek Başkanı Ekinci Yayınladığı mesajında “Öncelikle çok mutluyuz bu gün İlçemizde açılan okul bizler için çok anlamlıdır. Uzun süre dile getirdik gündemde tuttuk bu gün öğrencilerimizin okula geldiğini, standartlara uygun bir okulun açıldığını görmek bizleri çok mutlu etmiştir. Buradan bizim talebimiz için var gücü ile çalışan başta milletvekilimiz Mehmet Kasım Gülpınar a, Özel eğitim ve rehberlik hizmetleri genel müdürü Mehmet Nezir Gül e, İl milli eğitim müdürümüze, kaymakamımıza ilçe milli eğitim müdürümüze çok teşekkür ederiz” dedi.

Kendisinin torununda işitme engelli olduğuna dikkat çeken SİVİL DER onursal Başkanı Koçali Aymaz, okulun eğitim ve öğretime başlamasından dolayı mutlu olduğunu belirterek şunları kaydetti” Okulun onarılarak hizmete açılmasında emeği geçen ve samimiyetle görevini yapan her kese gönülden teşekkür ediyorum. Ayrıca onarımın gerçekleşmesi, okulun açılması için elinden gelen desteği esirgemeyen Sayın Milletvekilimiz Mehmet Kasım Gülpınar’a yürekten teşekkür ve şükranlarını bir borç biliyorum. Sonuç olarak okulun çevre düzenlemesinin yanında eksikliklerinin açılan giderilerek açılışını da Sayın Milletvekilimiz Mehmet Kasım Gülpınar tarafından yapılmasını istiyor ve talep ediyorum” dedi.

Galeri
📆 28 Kasım 2021 Pazar 12:23   ·   💬 0 yorum   👀 565 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 2 Şubat 2023 Perşembe (www.siverekgazeteleri.com)
Siverek Hedef Gazetesi 1 Şubat 2023 Çarşamba (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR