MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, güncel, Manşet » VALİ ERİN: İNSAN HAKLARINA SAYGIYI GÖRMEK İSTEYEN ŞANLIURFA’YA BAKSIN
VALİ ERİN: İNSAN HAKLARINA SAYGIYI GÖRMEK İSTEYEN ŞANLIURFA’YA BAKSIN
VALİ ERİN: İNSAN HAKLARINA SAYGIYI GÖRMEK İSTEYEN ŞANLIURFA’YA BAKSIN

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü ve Haftası münasebetiyle bir mesaj yayınlayan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, hiçbir ayrım gözetmeksizin tüm insanlara eşit muamelenin binlerce yıllık medeniyetimizin esas unsuru olduğunu söyledi.

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun (BM), 10 Aralık 1948’de kabul ettiği “İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi”ne rağmen, çok az ülke haricinde insana yönelik ayrımcılığın ve eşitsizliğin sürdüğünü,  onurlu yaşama hakkının ihlal edildiğine dikkat çeken Vali Erin, mesajında şunları dile getirdi:

Dünya medeniyetleri arasında zamanla gelişen, taleplerle ortaya çıkan ve karşılanmasında günümüzde dahi büyük sorunlar yaşanan insan hakları, mensubu olmaktan onur ve gurur duyduğumuz Türk Milletinin ve dinimiz İslam’ın ana esasları arasında gelmektedir.

Her insanın fıtratında olan hak, eşitlik ve adalet duygusunu egemen olarak yerine getirmeyi töresinin ve inancının gereği sayan Türk Milleti’nin bu anlayışı Göktürk’lerden günümüze ulaşan yazılı kaynaklarda yerini korumaktadır. Adalet değerini bütün insanlığa tattırmanın hedeflendiği bu anlayış, İslamiyetle de yerini korumuş ve yüzyıllar boyu insanlığa bu millet öncülük etmiş, mazlumu korumuş, kollamıştır.

Batı medeniyetinin insan hakları, hürriyet, eşitlik, kişisel dokunulmazlık, demokrasi ve benzer kavramlarla sunduğu insan haklarının nasıl olması gerektiğini, bugün ayrım gözetmeksizin tüm mazlumları koruyup kollayan Şanlıurfa, Gaziantep, Kilis, İstanbul veya Türkiye’nin diğer şehirleri sergilemektedir. İnsan haklarına saygıyı görmek isteyen, Şanlıurfa’ya baksın diyoruz. Canlarını kurtarmaktan başka amacı olmayan mazlumların yüzüne ülke kapılarını kapatıp, botlarını denizlerde batırması, mazlumların ülkelerine yağan ateşe odun taşımaları, batı medeniyetinin ilan ettiği beyannamelere ne kadar sadık kaldığını göstermektedir.

Her ırktan, her din ve kültürden insanın hiçbir ayrıma tabi tutulmadan kardeşçe yaşamayı başardığı ender ülkelerden olan ülkemizde, İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi doğrultusunda da önemli adımlar atılmıştır. Sivil toplumu güçlendirme, insan haklarının korunması ve geliştirilmesi, kamusal hizmetlere ulaşımın tüm insanlara eşit şekilde sunulması, hoşgörü ve nezaketi önceleyen bu çalışmalarla milletimiz, sahip olduğu temel insani erdemlerini geliştirmeye ve gelecekte tüm dünya toplumlarına bu anlamda örnek olmaya devam edecektir.

Valilik ve Kaymakamlık binalarımız başta olmak üzere, tüm kamu kuruluşlarımızda oluşturulan İnsan Hakları Danışma ve Başvuru Masaları ile İl İnsan Hakları Kurulumuz, tüm vatandaşlarımıza hizmet sunmaya devam etmektedir.

İnsan haklarının, hürriyetinin, can ve mal dokunulmazlığının temini, insanlığın temel erdemi olan ahlaki değerlere saygı çerçevesinde kişisel özgürlüğün sağlanmasına vesile olması temennisiyle, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü ve Haftasını kutlar, tüm insanlığa hayırlar getirmesini dilerim.

 

 

📆 11 Aralık 2021 Cumartesi 08:36   ·   💬 0 yorum   👀 164 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETELERİ 20 Ocak 2022 Perşembe (www.siverekgazetleri.com)
SİVEREK HEDEF GAZETELERİ 19 OCAK 2022 ÇARŞAMBA (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

gazete siverek Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi FATİH ERBAKAN Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor ŞANLIURFA GAZETESİ siverek gazete SİVEREKHABER Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı SİVEREK HABER Urfa Haber Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu ŞANLIURFA HABER Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! siverek siverek gazetesi Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı ŞANLIURFAHABER Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz siverek gazeteleri GAZETECİ - YAZAR ŞÜKRÜ DOLAŞ’IN PROGRAMI İZLENME REKORU KIRDI BAŞKAN YILDIZ Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Şuçgad’tan SİVEREK SON DAKİKA Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu siverek hedef gazetesi ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ siverek belediyesi Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! SİVEREKGAZETELERİ