MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, Manşet » VALİ ERİN,ŞANLIURFA İÇİN TEK KALEM BULUŞMASININ KONUĞU OLDU
VALİ ERİN,ŞANLIURFA İÇİN TEK KALEM BULUŞMASININ KONUĞU OLDU
VALİ ERİN,ŞANLIURFA İÇİN TEK KALEM BULUŞMASININ KONUĞU OLDU

Vali Abdullah Erin Şanlıurfa İçin Tek Kalem Buluşmaları kapsamında Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneğinin konuğu oldu. Vali Erin ve gazeteciler yaklaşık 7 saat Urfa’nın geleceğini konuşarak fikir alışverişinde bulundu.

 

Şanlıurfa İçin Tek Kalem Buluşmaları” devam ediyor. Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği tarafından yapılan ve belli aralıklarla şehrin önde gelen kişileriyle bir araya gelen Şanlıurfalı gazeteciler, burada konuk ettiği kişilerle şehrin sorun ve sıkıntılarını masaya yatırıyor. “Şanlıurfa İçin Tek Kalem Buluşmalarının” son konuğu ise Şanlıurfa’ya geldiği günden beri samimiyetliği, halkla iç içe oluşu ile herkesin takdirini toplayan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin oldu.

VALİ ERİN, “DOĞRUDAN TEMİNE GECİT VERMİYECEĞİZ”

Şanlıurfa’nın en aktif, en fazla üyesi ve en çok sarı basın kartı sahibi olan Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Dernek binasında düzenlenen buluşmaya Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Dernek Başkanı Tahir Gülebak, Şanlıurfa merkezde görev yapan yerel ve ulusal gazetecilerin yanı sıra 13 ilçe gazete imtiyaz sahipleri katılım sağladı.

Buluşmada gazeteciler öncelikle basın mensuplarının, gazetelerin il merkezinde ve ilçelerde yaşadıkları sorun ve sıkıntıyı Vali Erine ilettiler.

Özellikle ilçe gazetelerin doğrudan teminde yaşadığı sıkıntıyı ileten ilçe gazete sahipleri, yaşanan bu sıkıntının giderilmesi konusunda Vali Erin’den destek istediler. Vali Erin ise bu konunun takipçisi olduğunu ve bu konuda usulsüzlük yapan her kim olursa olsun karşında durup buna müsaade etmeyeceğini söyledi. Bu tür konularda gazete imtiyaz sahiplerine de iş düştüğünü belirten Vali Erin, yaşanan bu tür sıkıntılarda direk kendisinin bilgilendirilmesi istedi.

Yaklaşık 7 saat Şanlıurfa’nın sorunları konuşuldu

Gittiği her yerde yaptığı çalışmalarla halk tarafından sevilen Vali Erin, Şanlıurfa’ya geldiği günden bu yana Urfa sanayisini, tanıtımını, gelişimini ve halkla olan sohbetiyle herkesin abisi konumuna geldi. Şanlıurfa İçin Tek Kalem Buluşmalarında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Vali Erin, yaklaşık 7 saat süren buluşmada Şanlıurfa için yaptıkları çalışmaları, sorun ve sıkıntıları gazetecilerle paylaştı. Şanlıurfa’nın eğitim, sağlık gibi sorunlarının çözüme kavuşturulmasını isteyen gazeteciler, medyanın sürekli gündeme getirmesine rağmen hala birçok sorunun şehir genelinde devam ettiğini vurguladılar.

‘Amacımız Şanlıurfa’yı iyi bir şekilde tanıtmak’

Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Dernek Başkanı Tahir Gülebak, “Şanlıurfa valisi Abdullah Erin bugün Urfa’nın sesi Şanlıurfa gazeteciler derneğini ziyarette bulundu, Şanlıurfa valisi Abdullah Erin Şanlıurfa halkı ile hep birlikte hep Şanlıurfa halkının yanında bugünde dediğim gibi Şanlıurfa’nın sesi Şanlıurfa çalışan gazeteciler derneğinde vali Abdullah Erin’e teşekkür ederim.

Biz Şanlıurfa çalışan gazeteciler derneği olarak Şanlıurfa’nın bütün ilçelerinde üyesi olan 14 gazete, merkezde 2 gazete üyesi olan aynı zamanda ulusal basında üyeliği olan bir derneğiz. Şanlıurfa’da 72 tane sarı basın kartı müracaat olan, aynı zamanda Türkiye Konfederasyonun Şanlıurfa temsilciliğidir. Türkiye’de üç bin beş yüz gazetenin sahip olduğu Kom federasyon üyesiyiz. Derneğimiz Şanlıurfa için tek kalem için genelde derneğimizde toplantılar gerçekleştiriyoruz amacımız Şanlıurfa’yı iyi bir şekilde tanıtmak. Özellikle sözü sahibinden almak amacımız bu. Özelikle sahada çalışan arkadaşlarımız bir araya getirmek etkinlikler düzenlemektedir. Şuan Türkiye’de Artvin, Trabzon, Giresun bu bölgenin de kardeş derneği olarak ilan edildi. Derneğimiz gerçekten de Şanlıurfa için çok şeyler yapmak istiyoruz” dedi.

Vali Erin: ‘Şehrin problemlerinde medyanın büyük desteğini gördük’

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, “Evet, ben de bugün Çalışan Gazeteciler Derneğinde olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum başta Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Dernek başkanı ve üyelerine gerçekten alın teriyle büyük emekli sahada, Urfa’mızın kalkınması, gelişmesi, vefanın gelişmesi için gece gündüz Şanlıurfa’nın her yerde koşturan basınımız var. Bir yıldır Şanlıurfa’da Valilik görevini yürütüyorum bir yılla aşkın bir süredir bu süreyi birlikte geçirdik bu süre içerisinde de çalışan Gazetecilerimizi ve basın mensupları ne kadar özenle, titizlikle ve dikkatle objektif habercilik yapmaya çalıştıklarını bir bir çaba ve gayret harcadıklarını görüyoruz. Kamu menfaatine, Urfa’mızın menfaatine olacak konularda nasıl bir araya gelebildiklerini ve titizlikle ve hassasiyetlere şahit oldum. Birçok problem yaşadık Şehir olarak problemlerin hepsini başında sizlerin ve diğer basın yayın camiasındaki arkadaşlarımızın gerçekten büyük emeğini gördük, desteğini gördük bunun için ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.

‘Toplumun bütün kesimleri ile bir araya araya geliyoruz’

Tahir başkanla beraber herhalde beş altı aydır ha bugün ha yarın derken bugüne nasip oldu tabi bizlerde kamu idarisini daha hızlı kaliteli işlemesine yönelik toplumun bütün kesimleri ile birlikte zaman zaman Bizler de toplantılar yapıyoruz ziyaretler gerçekleştiriyoruz.” Diyen Vali Erin, “Biraz bu alanı ihmal ettiğimizin farkındayız parça parça gün içerisinde Beraber olduğumuz arkadaşlar var ama birlikte bir değerlendirme yapılmasına ihtiyaç duyulduğunu bizlerde uzun süreden beli hissediyorduk bununda yapılması gerektiğinin de farkındayız. Aynı şehirdeyiz ve aynı ülkede hepimiz şehrimizin ve ülkemizin daha iyi olması her açıdan daha geniş daha kalkınmış bir noktaya taşınması için büyük bir çaba sarf ediyoruz. İstişareye dayalı olması yapıcı olmak koşuluyla bütün tenkitleri eleştirileri kabul edebilen veya yanlış olduğunda da bunu düzeltebilen bir anlayışı temsil ediyoruz bizler de, sizden sizlerden dinleyeceğimiz öğreneceğim şeyler var ya onların da gereğini de ne gerekiyorsa yapacağımızdan bir şüpheniz olmasın.” Diye konuştu.

‘Elimizi vicdanımıza koyarak objektif habercilik yapmak gerek’

Vali Erin son olarak yaptığı açıklamada şunlara yer verdi; “Birkaç gün önce gazeteciler gününü kutladık biliyorsunuz onu da ben tekrar tebrik ediyorum hepinizin gazeteciler gününü kutluyorum, kazasız, belasız, Elimizi vicdanımıza, koyarak objektif habercilik yaparak toplumun birliğini beraberliğini pekiştirecek yazılar yazarak çalışmalar yapmak için şehrimize daha çok katkı teşekkür ediyorum.” Dedi.Haber Fezyi DONAN

Galeri
📆 25 Ekim 2018 Perşembe 21:08   ·   💬 0 yorum   👀 2.837 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 20 EKİM SALI 2020 www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 19 EKİM 2020 PAZARTESİ www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR