MENÜ ☰
VALİYE OLAN SEVGİSİ BAKIN NE YAPTIRDI
VALİYE OLAN SEVGİSİ BAKIN NE YAPTIRDI

Siverek’te yaşayan ve taş ustası olan Mahmut Selaniş, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’e olan sevgisinden dolayı taştan mangal yapıp üzerine adını yazdı.

 

Şanlıurfa’nın Siverek İlçesinde yaşayan ve 40 yıldır taşlara hayat vererek yaşamını sağlayan taş ustası Mahmut Selaniş, taştan yaptığı objelerle göz kamaştırıyor. Taş ustası, önceki zamanlarda 15 Temmuz tarihini ve ay-yıldızı taşa işlemiş ve takdir toplamıştı.

Taş Ustası Mahmut Selaniş, bu kez de Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’in halkla sağladığı sıcak ilişkilerinden etkilenerek tek parça taştan bir mangal yaptı.

Selaniş, beş gün boyunca gece, gündüz çalışarak yaptığı taştan mangalın üzerine taşı oyarak Abdullah Erin ismini kazıdı.

Bin bir emek vererek taşa şekil veren ve üzerine Vali Erin’in adını yazdıran Taş Ustası Selaniş, valinin vatandaşla olan diyaloğundan etkilendiğine dikkat çekti.

40 yıllık taş ustası yaptığı açıklamada şunları kaydetti “sayın valimiz ayda veya haftada bir ilçemize geliyor, yoksul ve çaresiz insanların sorunlarını dinleyip çözüm üretiyor.

Bende sayın valimizin halkla olan sıcak diyaloğundan etkilendim, kendisine tek parça kesme kara taştan bir mangal yaptım.

Üzerine Valimiz Abdullah Erin’in ismini yazdım, valimize layık bir hediye ve bu hediyeden çok mutluyum.”

Galeri
📆 02 Haziran 2020 Salı 11:24   ·   💬 0 yorum   👀 298 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 23 EKİM 2020 CUMA www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ – 22 EKİM 2020 PERŞEMBE – (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR