MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, Manşet » VEKİL TANRIKULU’NUN “TIRŞİKÇİ” TANIMI SİVEREKLİLERİ KIZDIRDI
VEKİL TANRIKULU’NUN “TIRŞİKÇİ” TANIMI SİVEREKLİLERİ KIZDIRDI
VEKİL TANRIKULU’NUN “TIRŞİKÇİ” TANIMI SİVEREKLİLERİ KIZDIRDI

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun sosyal medya da “Tırşik’ın doğum yeri Siverek’tir” paylaşımı Sivereklilerin tepkisine neden olunca Tanrıkulu o yazıyı kaldırdı.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Anayasa Mahkemesi’nin aldığı kararı sosyal medya ağı Twitter’dan değerlendirerek “Tırşik’ın doğum yeri Siverek’tir” ifadesini kullandı. Paylaşılan yazı sonrası Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde yaşayan vatandaşlar duruma tepki gösterdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun tepki çektiği paylaşımda; ‘’ Sivereklilere müjde! Tırşik’in tanımı ve tarifi Anayasa Mahkemesi Kararı’na girdi! AYM kararına katkı; Tırşik’in doğum yeri Siverek’tir ağa etli güveç yer, etrafındaki yalakalar da etsiz olanı yer. Buna Tırşik denir. Etrafınızdaki yalakalara da #tırşikçi denir. Okumanızı öneririm’’ ifadelerine yer verdi

Paylaşım Siverekliler tarafından tepkiye neden olunca Tanrıkulu o paylaşımı silerek şu ifadelere yer verdi; ‘’ Tırşik’in tanımı ve tarifi Anayasa Mahkemesi Kararı’na girdi! Aşağıdaki adresten AYM’de bugün yazılan keskin bir zeka ürünü olan tırşik ve tırşikçi kararını okumanızı öneriyorum. Değerli dostlar, Tırşik ve tırşikçi kavramlarını siyaset ortamına kazandıran bir siyasi zeka asla alınganlık göstermez. Kastımın, Siverek’in ve Sivereklilerin siyasi zekasını, espri yeteneklerini hatırlatmak ve onurlandırmak olduğunun bilinmesini isterim. Siverek paylaşımıma alınganlık gösterenlerin profilleri kimliklerini ele veriyor. Siverek’in fahri hemşehrisiyim. Parlamentodaki ilk günümden beri Siverek’in sorunları ve il olması için kanun teklifleri veren benim. Gündeme almayansa Ak parti ve ortakları.

📆 19 Nisan 2020 Pazar 16:12   ·   💬 0 yorum   👀 198 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 27 EKİM 2020 SALI www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 26 EKİM 2020 PAZARTESİ www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR