MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, Manşet » VİRANŞEHİR’DE 600 KİŞİNİN İSTİHDAM EDİLECEĞİ GİYİM FABRİKASI BİTME AŞAMASINA GELDİ
VİRANŞEHİR’DE 600 KİŞİNİN İSTİHDAM EDİLECEĞİ GİYİM FABRİKASI BİTME AŞAMASINA GELDİ
VİRANŞEHİR’DE 600 KİŞİNİN İSTİHDAM EDİLECEĞİ  GİYİM FABRİKASI BİTME AŞAMASINA GELDİ

Viranşehir’de, 600 kişinin istihdam edileceği Viran Giyim Sanayi fabrikası açılış için gün sayıyor.

İlçe Kaymakamı Ömer Dereci’nin istihdama yönelik girişimleri sonucu ile Şanlıurfa Valiliği, YİKOB,Viranşehir Belediyesi ve Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odasının yapımdaki destekleriyle açılacak Viran Giyim Sanayi Fabrikası bitme aşamasına geldi.

Viranşehir Kaymakamı Ömer Dereci ve İlçe Belediye Başkanı Salih Ekinci, Organize Sanayi Bölgesinde yapılan ve bitme aşamasına gelen Viran Giyim Atölyesinde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

Burada fabrikanın son durumu ile ilgili konuşan Viranşehir Kaymakamı Ömer Dereci, Yaklaşık 5-6 ay gibi bir sürede yapılan ve bitme aşamasına gelen fabrikanın İlçe ekonomisine büyük bir katkı sunacağını söyledi.

İlk etapta 250 kadının istihdam edileceği,İkinci senenin sonunda ise 600 Kişinin istihdam edileceğini belirten Kaymakam Dereci, “Şanlıurfa Valiliği,YİKOB, Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası ile Viranşehir Belediyesinin katkılarıyla bugünlere geldik. Viranşehir halkı adına onlara teşekkürü bir borç bilirim.

Var olan kadın destek merkezlerinde dikiş nakış kursu verdiğimiz kursiyerler burada çalışma imkanı bulacak.

Organize Ssanayi Bölgesi (OSB)’de şu an 61 firma var. Toplam istihdam sayısı 600 ile 800 arasında değişiyor.

Bu fabrika, tek başına bu istihdamı katlayacak bir seviyeye ulaştıracak.İstihdama yönelik bu tür yatırımlar devam edecek” diye konuştu.

Başkan Salih Ekinci ise, Önemli olan böyle rol model bir fabrikanın açılması olduğunu belirterek

bundan sonra bu sayıların artırılması için çalışacaklarının altını çizerek, fabrikanın yapımında emeği geçenlere teşekkür etti.

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası Başkan Vekili Kadir Kılıçoğlu ve Viran Giyim Sanayi Fabrikası Yönetim kurulu Başkanı Şaban Bilgin’de birer konuşma yaparak, Başta İlçe Kaymakamı Ömer Dereci ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Galeri
📆 05 Eylül 2019 Perşembe 12:45   ·   💬 0 yorum   👀 599 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 30 NİSAN 2021 ÇARŞAMBA www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 27 NİSAN 2021 SALI www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Urfa Haber Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! gazete siverek Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Şuçgad’tan BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK ŞANLIURFA GAZETESİ siverek gazete SİVEREKHABER SİVEREKGAZETELERİ Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! SİVEREK HABER FATİH ERBAKAN Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor siverek gazetesi Viranşehir Belediyesi Osb Yolunu Genişletiyor Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. ŞANLIURFAHABER Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti ŞANLIURFA HABER Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu siverek gazeteleri Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu siverek Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu siverek hedef gazetesi BAŞKAN YILDIZ Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret