MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, Manşet » VİRANŞEHİRLİ HEYKELTIRAŞIN ESERLERİ HAYRAN BIRAKIYOR
VİRANŞEHİRLİ HEYKELTIRAŞIN ESERLERİ HAYRAN BIRAKIYOR
VİRANŞEHİRLİ HEYKELTIRAŞIN ESERLERİ HAYRAN BIRAKIYOR

Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesinde 27 yaşındaki heykeltıraş Muhammed Said Erbaş’ın yaptığı obje ve heykeller görenleri hayran bırakıyor.

 

İlçenin Yeni Mahallesinde heykeltıraş sanati ile geçimini sağlayan Malatya İnönü Üniversitesi  Resim,iş öğretmenliği heykeltıraş mezunu Muhammed Said Erbaş’ın Mermer,Alçı, Ağaç, Metal,Polyester,Beton,Strafor ve Taşlar’dan yaptığı heykeller görenleri şaşırtıyor.

Maddi imkansızlıklardan dolayı atölye açamadığını belirten Erbaş,kendi imkanları ile aldığı malzemelerle sanatını kaldığı baba evinde devam ettirdiğini söyledi

 

Kısa süre zarfında el becerisini çok geliştiren Muhammed Said Erbaş’ın yaptığı heykeller, görenlerin beğenisini kazandı.

 

En büyük hayalinin bir atölye açıp, sanatını daha da geliştirmek olduğunu ifade eden Erbaş, Sanatseverlerden atölye açması için destek istedi.

Viranşehir’in ilk heykeltıraşı olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Erbaş, şu ana kadar yaklaşık 15 eserinin bulunduğunu belirtti.

 

Yapıtğı eserlerin yanı sıra bir o kadar da yağlıboya,karakalem,lavi sulu boya çalışması olduğuna vurgu yapan Erbaş, yaptığı eserlerin sanatseverler tarafından çok beğenildiğini il içi ve dışında çok sayıda sipariş aldığını kaydetti.

Galeri
📆 02 Haziran 2020 Salı 11:09   ·   💬 0 yorum   👀 277 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

19 EYLÜL 2020 CUMARTESİ (www.siverekgazeteleri.com)
18 EYLÜL 2020 CUMA (www.siverekgazeteleri.com)

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR