MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, Manşet » Yamaçtan Kopan Dev Kaya Barınağa Düştü
Yamaçtan Kopan Dev Kaya Barınağa Düştü
Yamaçtan Kopan Dev Kaya Barınağa Düştü

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde yamaçtan kopan dev kaya, bir evin yanındaki hayvan barınağına düştü.

İlçeye 30 kilometre uzaklıktaki Narlıkaya Mahallesi’nde bulunan yamaçtan kopan kaya parçası, Mehmet Yeşildağ’a ait hayvan barınağına düştü.

 

Tonlarca ağırlıkta bulunan dev kaya parçasının düştüğü hayvan barınağı çökerken şans eseri olayda ölen ya da yaralanan olmadı.

Kopma sırasında evin çatısında çalıştıklarını belirten mahalle sakinlerinden ŞeyhmusYeşildağ, “Bir ses duyduk ve kayanın kopmaya başladığını fark ettik.

Dönüp baktığımızda kaya parçası birden koptu ve ahırın üzerine devrildi. Ortalığı toz duman kapladı ve her birimiz bir tarafa koştuk. Kayanın devrilmesiyle çatı çöktü, direkler kırıldı. Kayanın kopmaya başladığını fark edince cep telefonuyla kaydettik. Şans eseri altında kalmadık.” diye konuştu.

Son 5 yıldır defalarca kaya koptuğunu öne süren bir diğer mahalle sakini Ömer Yeşildağ ise, “En son kuzenimin barınağına düştü. O anda kimsenin orada olmaması olası bir faciayı önledi. Kaya parçalarının düşmemesi için mutlaka önlem alınması gerekir. Yetkililer geldi, şu anda alanda inceleme yapılıyor. Bizlere yardımcı olmalarını umuyoruz. Bugün bir barınağımıza gelen zarar canımıza gelmediyse bu yarın cana mal olmayacağı anlamına gelmez. Kaya parçasının düştüğü anda içeride birileri olsaydı büyük bir facia yaşanmış olacaktı. O anda tesadüfen bir komşumuz cep telefonuyla kayıt etmiş. Onu da yetkililere ilettik.” dedi.

Mahalle sakinlerinin kopan kayalar nedeniyle tedirgin olduklarını dile getiren Yeşildağ, önlem alınması gerektiğini söyledi. Olay sonrası mahalleye giden AFAD yetkilileri alınacak önlemlerle ilgili alanda incelemede bulundu.

📆 25 Temmuz 2019 Perşembe 16:28   ·   💬 0 yorum   👀 289 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 18 OCAK 2021 PAZARTESİ www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 15 OCAK 2021 CUMA www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR