MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, Manşet » YAZ KUR’AN KURSLARI UZAKTAN EĞİTİMLE BAŞLADI
YAZ KUR’AN KURSLARI UZAKTAN EĞİTİMLE BAŞLADI
YAZ KUR’AN KURSLARI UZAKTAN EĞİTİMLE BAŞLADI

Her yıl camilerde ve Kur’an kurslarında yapılagelen Yaz Kur’an Kursları, tüm dünyayı etkisi altına alan COVİD-19 salgını ile mücadele ve salgının muhtemel etkilerinin  azaltılması  için devletimizin  aldığı  kararlar  doğrultusunda, bu yıl yaz Kur’an kurslarında eğitim-öğretim faaliyetlerinin 29 Haziran 2020 tarihinden itibaren  6 hafta süreyle Diyanet TV’den uzaktan eğitim yoluyla gerçekleştirilecektir.

Yaz Kur’an Kursları Uzaktan Eğitimde Hakkında Temel Bilgiler; 

1. Öğrenci kayıt ve takip işlemleri 22.06.2020 tarihinden itibaren Diyanet İşleri Başkanlığı web sayfası (www.diyanet.gov.tr) üzerinden gerçekleştirilebilecektir. Öğrenci veya velileri online kayıt yapabileceklerdir.

2. Kayıt yaptıran öğrencilere en yakın müftülüğe başvurmaları halinde yaz Kur’an kursu kitapları ve Diyanet Çocuk dergisi ücretsiz olarak verilecektir. Bununla beraber ilgili linkte kitapların PDF formatına da erişilebilecektir.

3. Yaz Kur’an Kursları Uzaktan Eğitim 29 Haziran itibaren Diyanet Tv üzerinden verilmeye başlanılacaktır. 6 hafta sürecektir.

4. Eğitimler, Kur’an-ı Kerim okumayı öğrenmek isteyenler için Yaz Kur’an Kursları Kur’an Öğreniyorum, Kur’an-ı Kerim okumayı bilen bununla beraber okuyuşunu güzelleştirmek ve tecvit öğrenmek isteyenler için      Yaz Kur’an Kursları Kur’an Okuyorum, itikat, ibadet, siyer ve ahlak derslerinden faydalanmak isteyenler için Yaz Kur’an Kursları Dinimi Öğreniyorum adları altında üç farklı programdan oluşacaktır.

5.  Dersler hafta içi her gün:  Kur’an Öğreniyorum; 10:30, Dinimi Öğreniyorum; 11:00 (Tekrar Yayın 17:45,  Kur’an Okuyorum; 17:00 şekilde verilmektedir.

6. Eğitimin sonunda sistemde kayıtlı öğrencilere isteğe bağlı olarak EHYS üzerinden test usulü online değerlendirme yapılacak olup başarılı olanlara e-başarı belgesi verilecektir.

7. Diyanet TV üzerinden yayınlanacak olan dersleri takip edemeyen ya da tekrar izlemek isteyenler Diyanet TV YouTube kanalı vasıtasıyla ilgili eğitim videolarına erişebileceklerdir.

 

📆 01 Temmuz 2020 Çarşamba 16:34   ·   💬 0 yorum   👀 3.988 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 21 EKİM 2020 ÇARŞAMBA www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 20 EKİM SALI 2020 www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR