MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Genel, güncel, Manşet » YEDİ BAŞAK DERNEĞİ İHTİYAÇ SAHİBİ AİLEYİ YALNIZ BIRAKMADI
YEDİ BAŞAK DERNEĞİ İHTİYAÇ SAHİBİ AİLEYİ YALNIZ BIRAKMADI
YEDİ BAŞAK DERNEĞİ İHTİYAÇ SAHİBİ AİLEYİ YALNIZ BIRAKMADI

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği, Köprüdüz ailesini yalnız bırakmayarak ihtiyaçlarını giderdi.

 

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bir süre önce inşaatta çalıştığı sırada elektrik akımına kapılarak ağır yaralanan işçinin ailesinin yardımına Yedi Başak İnsani Yardım Derneği yetişti.

 

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği temsilcisi Mehmet Akelma ve dernek gönüllüleri tarafından Köprüdüz ailesine buzdolabı, çocuklara ayakkabı ile mont ve 5000 TL nakit para yardımının olduğu paketler aileye ulaştırıldı.

Dernek Başkanı Mehmet Akelma, Siverek Son Haber muhabirine yaptığı açıklamada, ailenin ihtiyaçları doğrultusunda hayırseverlerin yardımlarını ulaştırmaya başladıklarını söyledi.

Akelma, yardım faaliyetlerinin süreceğini dile getirerek, şunları kaydetti: “Geçtiğimiz günlerde haber sitelerinde Köprüdüz ailesiyle ilgili yapılan haberi gördük. Dernek gönüllülerimiz ailenin ihtiyaçları tespit etmek gerekli çalışmayı başlattı. Bu doğrultuda hayırseverlerinde yardımıyla ailenin buzdolabı, ihtiyacı giderildi. Ayrıca çocuklara ayakkabı ve mont ile aileye 5000 TL nakit para teslim edildi. Amacımız zengin ile fakir arasındaki köprüyü kurmak ve elimizden geldiğince insanlığa yardımcı olmaktır. Yedi Başak İnsani Yardım Derneği olarak bıkmadan ve yorulmadan hayırseverlerin yardımlarını ulaştıracağız.”

Köprüdüz ailesi ne yaşamıştı?

Kırsal Kaynak Mahallesi’nde inşaatta çalıştığı sırada elindeki demirin gerilim hattına temas etmesi sonucu akıma kapılarak ağır yaralanan Halil Köprüdüz, vücudunda 2. ve 3. derece yanıklar olduğu için tedavi altına alınmıştı. Yaklaşık 3 ay hastanede tedavi gören baba Köprüdüz, ilçenin Hayriye Mahallesi’nde kiraladıkları bir evde 5 çocuğuyla birlikte yaşıyor.

Galeri
📆 12 Ocak 2021 Salı 16:02   ·   💬 0 yorum   👀 2.969 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 28 OCAK 2021 PERŞEMBE www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 27 OCAK 2021 ÇARŞAMBA www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR