MENÜ ☰
I Siverek Gazeteleri I Feyzi Donan 0507 233 34 47 I Siverek Haber I » Genel, güncel, Manşet » YEDİ BAŞAK SİVEREK TEMSİLCİLİĞİ ÇAD’DA SU KUYUSU AÇTI
YEDİ BAŞAK SİVEREK TEMSİLCİLİĞİ ÇAD’DA SU KUYUSU AÇTI
YEDİ BAŞAK SİVEREK TEMSİLCİLİĞİ ÇAD’DA SU KUYUSU AÇTI

Siverek’te çeşitli faaliyetlerle tanınan Yedibaşak Derneği, mazlum coğrafyaları da unutmuyor.

Siverek’te yaptığı çeşitli faaliyetlerle tanınan Yedi Başak İnsani Yardım Derneği, suya en çok ihtiyaç duyan Afrika’nın Çad bölgesinde su kuyusu açtı.

Hayırsever vatandaşların desteğiyle elim bir kazada hayatını kaybeden Yedi Başak İnsani Yardım Derneği Siverek temsilcisi rahmetli Metin Sevincek adına açılan su kuyusu bölgedeki vatandaşların hizmetine sunuldu.

Temsilcilik görevini Metin Sevincek’ten devralan temsilci Mehmet Akelma yaptığı açıklamada: “Metin kardeşimiz çok fedakar ve çalışkandı. Gerek yurt dışındaki ihtiyaç sahipleri için, gereks

Siverek’te bulunan ihtiyaç sahipleri için çok çalışıyordu. Kardeşimiz zamanın büyük çoğunluğunu hayır işlerine ayırıyordu. Yine bir hafta sonu derneğin temsilciler toplantısı için Mardin’e gitmişti. Dönüş yolunda maalesef trafik kazası geçirdi ve kardeşimizi kaybettik.” dedi.

“Temiz suyun bulunmadığı köyde 65 aile yaşıyordu”

Yaklaşık 350 kişinin yaşadığı ve temiz içme suyunun bulunmadığını belirten Akelma, şunları söyledi: “Malumunuz Afrika kıtasında temiz su ihtiyacı bulunmakta ve her yıl 7 milyon insan susuzluktan dolayı çeşitli hastalıklardan dolayı hayatını kaybetmektedir. Bizde Yedi Başak İnsani

Yardım Derneği Siverek Temsilciliği olarak  kardeşimizin hatırasını yaşatmak amacıyla Afrika kıtasında bulunan bir ülke olan Çad’ın Hattalkurus köyünde Metin Sevincek adına su kuyusu açtık. Yaklaşık 350 kişi 65 ailenin yaşadığı köyde temiz içme suyu bulunmamaktaydı. Açtığımız su kuyusu sayesinde köyde bulunanlar temiz suya kavuşmuş oldular. Bizler Yedi Başak İnsani Yardım Derneği olarak gerek yurt dışında gerek yurt içinde insanlık için çalışmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle Metin kardeşimize Allah rahmet diliyoruz. Projelerimize destek veren bağışçılarımıza teşekkür ediyoruz.”

Metin Sevincek kimdir?

Metin Sevincek 1991 yılında Siverek’te doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Siverek’te tamamladı. Bingöl Üniversitesinde Sosyal Hizmet bölümünden mezun olan Sevincek, evli ve 1 çocuk babasıydı. Siverek Sosyal hizmet merkezi müdürlüğünde çalışıyordu. Bunun yanında sivil toplum kuruluşlarında aktif görev almaktaydı. Yedi Başak İnsani Yardım Derneği Siverek Temsilciliği görevini yürütüyordu. 1 mart 2020 akşamında Mardin’de yapılan Yedi Başak İnsani Yardım Derneği temsilciler toplantısından dönerken geçirdiği trafik kazası sonrası (2 mart günü) hayatını kaybetti.

 

Galeri
📆 26 Kasım 2020 Perşembe 13:50   ·   💬 0 yorum   👀 1.507 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 15 OCAK 2021 CUMA www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 14 OCAK 2021 PERŞEMBE www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR