MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Manşet, SİVEREK HABER » Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Mehmet Ali Çulcu’dan Miraç Kandili mesajı
Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Mehmet Ali Çulcu’dan Miraç Kandili mesajı
Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Mehmet Ali Çulcu’dan Miraç Kandili mesajı

Yeniden Refah Partisi Siverek İlçe Başkanı Psikolog Mehmet Ali Çulcu, Miraç Kandili’nin gelecek adına umutla dolu yeniden bir uyanışa vesile olmasını diledi.

İlçe Başkanı Çulcu’dan Miraç Kandili mesajı
Yeniden Refah Partisi Siverek İlçe Başkanı Psikolog Mehmet Ali Çulcu, Miraç Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı. Tüm İslam aleminin Miraç Kandili’ni tebrik eden Çulcu, miracın “Allah’a yükseliş ve arınma” olarak kabul edildiğini hatırlattı.

Hz. Muhammed’in bu gecede, Allah’ın daveti üzerine Cebrail Aleyhisselam’ın rehberliğinde Mescid-i Haram’dan Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa’ya, oradan semaya, yüce alemlere ve ilahi huzura yükseldiğini anımsatan Çulcu, mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Beş vakit namaz miraç gecesinde farz kılındı, Allah’a şirk koşmayanların cennete gireceği müjdesi verildi ve Miraç gecesinde ‘Amenerrasulü’ diye başlayan Bakara Suresi’nin son iki ayeti indirildi. Miraç hadisesinde aklımıza Mescid-i Aksa, Mescid-i Aksa denildiği zaman aklımıza Kudüs’teki ilk kıblemiz gelir. Bu konuda İslam alemi olarak kalbimizde bir yaradır. Cenab-ı Allah’tan niyaz ederiz ki bu mübarek gece gelecek adına umutla dolu olduğumuz yeniden bir uyanışa vesile olur. İlk kıblemizin yeniden özgürlüğüne kavuştuğunu görmek bizlere nasip olur. Dini duyguların yoğunluk kazanacağı, merhamet, şefkat, yardımlaşma ve dayanışma hislerinin doruk noktaya ulaştığı bu günün hayırlara vesile olmasını dilerim.”

Mesajında bugünün kendileri için ayrı bir önemi daha bulunduğuna işaret eden Çulcu, Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın vefatını hatırlattı. Çulcu, şunları kaydetti:

“Bize Siyonizm’i, kukla ile değil kuklacı ile uğraşmayı, iyilik için mücadele etmeyi, adalet için mücadele etmeyi, herkesin refahı için çalışmayı, vazgeçmemeyi, haksız bir davada zirve olmaktansa, hak davada zerre olmayı tercih etmeyi öğreten ‘baharı başlatan çiçek’ Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın vefatının 11. yılı. Bu vesileyle kendisine Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, son nefesimize kadar milli görüş yolunda onun gibi mücadele etmeyi Yüce Rabbimden niyaz ediyorum. Memleketimizin, ülkemizin, milletimizin, ümmetin ve tüm insanlığın refaha kavuşmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Bu vesileyle Alem-i İslam’ın Miraç Kandil’ini tebrik ediyorum”.

📆 27 Şubat 2022 Pazar 16:35   ·   💬 0 yorum   👀 297 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

Siverek Hedef Gazetesi 21 Mayıs 2022 Cumartesi – www.siverekgazeteleri.com
Siverek Hedef Gazetesi 20 Mayıs 2022 Cuma www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu GÜNEYDOĞU GAZETESİ ŞANLIURFA HABER SİVEREKHABER Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! FATİH ERBAKAN Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış siverek belediyesi Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Şuçgad’tan SİVEREKGAZETELERİ Urfa Haber ŞANLIURFA GAZETESİ Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu SİVEREK SON DAKİKA Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti siverek hedef gazetesi Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! ŞANLIURFAHABER Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu SİVEREK HABER Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor siverek gazetesi Siverek Kızılay Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. siverek Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı VALİ ERİN siverek gazeteleri Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret BAŞKAN YILDIZ Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor