MENÜ ☰
Siverek Gazeteleri - Siverek Haberleri » Manşet, Siyaset » Yeniden Refah Partisi’nden Kritik ‘İstanbul Sözleşmesi’ Çağrısı
Yeniden Refah Partisi’nden Kritik ‘İstanbul Sözleşmesi’ Çağrısı
Yeniden Refah Partisi’nden  Kritik ‘İstanbul Sözleşmesi’ Çağrısı

Ülkemizi Uçuruma Götüren Bu Yanlışa Artık ‘Dur’ Deyin!

Yeniden Refah Partisi’nden kritik İstanbul Sözleşmesi çağrısı: “Macaristan Parlamentosunun, kararlılığını ve hassasiyetinin bir benzerini yüce Meclisimiz’den de bekliyoruz. Ülkemizi ve milletimizi uçuruma götüren bu yanlışa artık ‘Dur’ deyin.”
Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Av. Bayram Sakartepe yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye’nin öncülüğünde 11 Mayıs 2011 tarihinde İstanbul’da imzaya açıldığından dolayı İstanbul Sözleşmesi olarak anılan mezkur sözleşmeye ilişkin “Rusya’nın, Macaristan’ın, Sırbistan’ın dahi kabul etmediği şu gayri ahlaki, gayri insani sözleşmeden imzamızı çekelim.” dedi.

İnsan fıtratına aykırı cinsel tercihler meşrulaştırılıyor
Sakartepe bu sözleşme uyarınca, ‘ayrımcılık’ yapılmama gerekçesi ile insan fıtratına aykırı cinsel tercihlerin meşrulaştırıldığını belirterek şöyle konuştu:
“Sözleşmenin 48.m’de, “ Taraflar iş bu sözleşme kapsamında, her türlü şiddete ilişkin olarak, arabuluculuk ve uzlaştırma dahil olmak üzere, zorunlu alternatif uyuşmazlık çözüm sürecini yasaklamak üzere gerekli hukuki veya diğer tedbirleri alır” denilmektedir. Bu madde metninden de anlaşılacağı üzere, aile içi vakıalarda dahi arabuluculuğu yasaklamakta olup, önleyici tedbirleri engellemektedir.
İstanbul sözleşmesinin uygulandığı hiçbir ülkede şiddet azalmamış aksine geçmişe göre çok daha artmıştır. Bu olayın gerekçesini ise sözleşmeyi savunanlar ortaya koyamamıştır.”

Avrupa’da bir çok ülke sözleşmeye karşı çıktı
Gelecek nesiller ve toplumumuz için büyük tehlike olan bu sözleşmeye, pek çok ülkenin karşı çıktığını hatırlatan Sakartepe, “Slovakya, Çek Cumhuriyeti, kabul etmemiştir. Bulgaristan Anayasa Mahkemesi ise sözleşmenin Bulgaristan anayasasına aykırı olduğuna karar vermiştir. Bu verdiğimiz örneklere ilave olarak; Macaristan Parlamentosu da İstanbul Sözleşmesini reddederek tarihi bir karara imza atmıştır. Macaristan, “İstanbul Sözleşmesinin reddedilmesine ilişkin” siyasi bir bildiriyi kabul etti. Karara göre, İstanbul Sözleşmesi “yıkıcı cinsiyet ideolojisini başlatma girişimi” olarak görüldü. Bu kararda, hükümete, sözleşmeyi onaylamaması ve Avrupa Birliği’ne de aynı yolu izlemesi çağrısında bulunuldu.” ifadesinde bulundu.

Macaristan Meclisi’nin kararlığını Yüce Meclisimizden de bekliyoruz
‘Meclisimizde oy birliği ile ve süratle geçen bu sözleşmeye hiçbir milletvekilinin ses çıkartmaması, aziz milletimize acı veriyor.’ diyen Sakartepe açıklamasını şöyle sürdürüldü: “Hele, Devlet geleneğine ve şanlı tarihe sahip ülkemiz ile Macaristan’ın mukayese edilmesi hepimizi kahrediyor. Buradan tüm Milletvekillerine sesleniyoruz;

Devletin asli görevi olan Neslin muhafazası görevini yerine getirin. Neslin korunması tüm vatandaşlarımızın doğuştan gelen haklarıdır. Bu hakkın korunması vazifesi de yüce Meclisimize aittir. Ülkemizi ve milletimizi uçuruma götüren bu yanlışa “Dur” deyin. Bu konuda gerekli adımların hemen atılmasını ve düzenlemelerin ivedilikle yapılmasını talep ediyoruz. Macaristan Parlamentosunun, kararlılığını ve hassasiyetinin bir benzerini yüce Meclisimizden de bekliyoruz. Aziz milletimizin temsilcileri olarak, Milletimizin hayır duasını almanızı istiyoruz. Aziz milletimizin temsilcileri olarak, sizlerin yapacağı Milli ve Manevi bir düzenleme ile tarihi bir sorumluluk üstleneceksiniz. Gelecekteki evlatlarımızın neslimizin bir felakete savrulmasına mani olacaksınız. Bu Milletin gelecekte tekrar tarihe yön verecek şanlı bir neslin yetişmesine vesile olacaksınız.”

📆 13 Mayıs 2020 Çarşamba 10:58   ·   💬 0 yorum   👀 1.414 kez okundu   ·   Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

YAZARLAR

   

GAZETELERİMİZ

SİVEREK HEDEF GAZETESİ 30 NİSAN 2021 ÇARŞAMBA www.siverekgazeteleri.com
SİVEREK HEDEF GAZETESİ 27 NİSAN 2021 SALI www.siverekgazeteleri.com

SİVEREK'TE HAVA

İSTANBUL

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

BAĞLANTILAR

Kaymakam Ongu Görme Engellileri Ziyaret Etti AK Parti Şanlıurfa’nın Yeni İl Başkanı Belli Oldu SİVEREK HABER Viranşehir Belediyesi Osb Yolunu Genişletiyor Ceylanpınar’da Hastayı Almaya Giden Ambulansı Köylüler Kurtardı Sİverek'ten Berline Sanat Yolculuğu ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Fatma Şahin Başkan Ayşe Çakmak’ı Ziyaret Etti FATİH ERBAKAN SİVEREKHABER Şanlıurfa’da Gelecek Partisi’ne Toplu Katılımlar Devam Ediyor! Viranşehir’de Tüm Parklara Kamera Sistemi Kuruluyor Urfa Haber siverek gazeteleri Urfalı Araç Sürücüleri Dikkat: Denetim Var! Şanlıurfa'da 2020 Yılında 30 Bin 723 Sürücüye Ceza Uygulandı Başkan Beyazgül Siverek İlçesinde Temaslarda Bulundu Göreve Başlar Başlamaz Ziyaretlerine Başladı. siverek Yeniden Refah'ta 'Gölge Kabine' Toplandı Siverek İlçe Kaymakamı Hasan Ongu Kore Gazisi Köy Halkının Gururu Oldu siverek hedef gazetesi Viranşehir’in File Sultanları Tarih Yazıyor BAŞKAN AYŞE ÇAKMAK Geleceğin Sanatçıları Belediye Kurslarında Yetişiyor siverek gazetesi siverek gazete gazete siverek ŞANLIURFAHABER Fatih Erbakan: 3. İttifak İçin Görüşmeler Yapıyoruz Gazetemizi İlk Götürene Büyük İndirim. Viranşehirgücü Seçmelerine Yoğun İlgi Siverek Artık Sanatla Anılacak: Harekete Geçtiler Başkan Aksoy; ’Gençlerimiz Bizim Değerimizdir’ SİVEREKGAZETELERİ Başsavcı Yeniçeri’ye Ziyaret Güneydoğu'nun Kayak Merkezinde Doğa Yürüyüşü Başkan Ekinci Öksüzlerin Yüreğine Dokundu ŞANLIURFA HABER Şuçgad’tan Kız Kur'an Kursu'ndan Örnek Davranış ŞANLIURFA GAZETESİ Şanlıurfa’da Gelecek Partisine Büyük Katılım! BAŞKAN YILDIZ